Wpadli, bo jechali bez pasów. Do aresztu trafili przez marihuanę

2019-10-23 10:31 Jan Guss-Gasiński
Wpadli, bo jechali bez pasów. Do aresztu trafili przez marihuanę
Autor: Policja

Trzech z pięciu młodych mężczyzn, którzy ulicami wrocławskiego Ołbina podróżowali samochodem osobowym marki Mercedes-Benz, zostało zatrzymanych przez policyjnych wywiadowców. Powodem kontroli były niezapięte pasy bezpieczeństwa, jednak szybko okazało się, że był to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Do kontrolnego zatrzymania osobowego Mercedesa doszło na jednej z ulic Ołbina (woj. dolnośląskie), kiedy patrol policji zauważył, że kilku młodych mężczyzn podróżuje autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wywiadowcy po otwarciu drzwi wyczuli charakterystyczny zapach marihuany, a następnie zapytali młodych Wrocławian czy posiadają przy sobie zakazane środki odurzające.

Sprawdź: Kradziony van zatrzymany na granicy. Opel Movano wróci do właściciela

W tej chwili dwóch z pasażerów wydało mundurowym foliowe opakowanie oraz młynek do rozdrabniania suszu. W sumie mężczyźni posiadali przy sobie kilkanaście porcji marihuany.

Kierujący pojazdem 22-latek również padł punktem zainteresowań funkcjonariuszy, ponieważ wydawał się ospały. Po chwili sam przyznał, że tego dnia "wypalił tylko lufkę". W związku z zaistniałą sytuacją od kierowcy pobrano krew i przekazano próbkę do dalszych badań. Dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do posiadania marihuany oraz kierowcę zatrzymano i doprowadzono do komisariatu policji, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie.

Zobacz: Autokary w ruinie. Na 16 sprawdzonych pojazdów, aż 10 miało poważne usterki

Ponadto w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających policjanci odebrali kierowcy prawo jazdy.

22-latkowi oraz 23-latkowi, którzy posiadali przy sobie środki odurzające, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności, a 22-letniemu wrocławianinowi, który pod wpływem środków psychoaktywnych siedział za kierownicą Mercedesa, kara do 2 lata więzienia. Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Są osoby, które wielokrotnie próbują zdać egzamin na prawo jazdy, ale bez rezultatu. Mówi Eugeniusz Tomala, rzecznik katowickiego WORD-u: