Wypadł z jezdni i rozbił się o budynek gospodarczy. Kierowca Volkswagena prowadził pod wpływem

2020-03-26 10:01 Jan Guss-Gasiński
Wypadł z jezdni i rozbił się o budynek gospodarczy. Kierowca Volkswagena prowadził pod wpływem
Autor: Policja Wypadł z jezdni i rozbił się o budynek gospodarczy. Kierowca Volkswagena prowadził pod wpływem

Pomorscy policjanci zatrzymali kierowcę Volkswagena, który wskutek zbyt szybkiej jazdy wypadł z drogi i uderzył w budynki gospodarcze. Okazało się, że sprawca prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. W najbliższym czasie 50-letni mieszkaniec Chojnic stanie przed sądem. Za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 17.30 we wtorek 24 marca policjanci z Chojnic otrzymali informacje, że w miejscowości Nieżychowice (woj. pomorskie) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Funkcjonariusze od razu zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sprawdzili, czy kierowca Volkswagena nie doznał obrażeń. W trakcie prowadzenia czynności mundurowi wyczuli od kierującego wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało, 50-letni kierowca miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu.

Sprawdź: Audi zmiotło z drogi ciągnik rolniczy. Traktorzystę zabrał śmigłowiec LPR

Pracujący na miejscu policjanci ustalili oni, że 50-letni mieszkaniec Chojnic nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku jezdni zjechał z drogi, po czym przebił się przez ogrodzenie posesji i uderzył w budynki gospodarcze. W najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzuty oraz odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Mieszkaniec Chojnic odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Najnowsze