Pieszy wbiegł pod koła jadącego auta

i

Autor: STOP CHAM - YouTube Pieszy wbiegł pod koła jadącego auta

Pieszy otarł się o śmierć

Zginąłby pod kołami, gdyby nie refleks kierowcy. Wszystko się nagrało

2022-08-10 12:55

Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu często są tragiczne w skutkach. W tym przypadku przytomna reakcja kierowcy uratowała życie pieszemu, u którego nie zadziałał instynkt samozachowawczy. Mężczyzna mógł zginąć pod kołami auta, a jego wybryk został udokumentowany przez samochodowy wideorejestrator.

Wywrotka pieszego na przejściu mogła skończyć się tragicznie

O włos od tragedii. Nagranie z samochodowego wideorejestratora udokumentowało sytuację, do której doszło na jednej z ulic Gdyni. Wieczorna godzina i sącząca się z nieba mżawka sprawiły, że nie były to wymarzone warunki do jazdy, ale trzeźwa i natychmiastowa reakcja kierowcy zapobiegła tragedii. Wisiała ona na włosku przez pieszego, który postanowił, że przebiegnie na drugą stronę ulicy nie zważając na czerwone światło.

O włos od potrącenia

Niezbyt rozsądnemu pieszemu nie udałoby się bez szwanku przedostać na drugą stronę jezdni. Nie zauważył on bowiem Mercedesa, który prawidłowo jechał lewym pasem. Gdyby nie reakcja kierowcy Mercedesa, ścieżki pieszego i samochodu przecięłyby się z fatalnym skutkiem. Przebiegający na czerwonym świetle mężczyzna przewrócił się na śliskim przejściu dla pieszych i mógł już tylko liczyć na szczęście. Akurat tego mu nie zabrakło - mimo kropiącego deszczu, SUV zahamował w porę. Strach pomyśleć, jak wyglądałaby droga hamowania starego auta na łysych oponach lub samochodu prowadzonego przez nieco mniej uważnego kierującego.

Nagranie ku przestrodze

Choć w kolizjach pieszych i samochodów najczęściej winę ponoszą Ci drudzy, w tym przypadku odpowiedzialność bezspornie leżałaby po stronie pieszego. Pozostaje mieć nadzieję, że wyciągnie on z tego odpowiednie wnioski na przyszłość. Nim pokieruje nami pośpiech, pamiętajmy, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i życie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE