Bełchatowianin najszybszym 18-latkiem na 60 m. Takiego czasu nie wykręcił nikt w Polsce!

2020-02-12 15:23 mj-s
Mateusz Górny najszybszym 18-latkiem w historii polskich biegów sprintowych
Autor: arch. prywatne Mateusz Górny/Facebook

Niesamowity wyczyn młodego bełchatowskiego lekkoatlety. Mateusz Górny został najszybszym polskim 18-latkiem w historii biegu na 60 metrów! W miniony wtorek (11 lutego) zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego na bieżni w łódzkiej Atlas Arenie po raz kolejny pokazał swój ponad przeciętny talent!

Podczas zawodów Orlen Cup w Łodzi Górny pokonał dystans 60 m w czasie 6.76 sek. Takiego wyniku nie odnotował żaden, polski 18-letni biegacz.

Szybki jak błyskawica bełchatowianin błysnął w biegu eliminacyjnym. Pokonał w nim wielu starszych sprinterów, a przede wszystkim wykręcił fantastyczny rezultat i pobił dotychczasowy rekord wśród 18-latków o... jedną setną sekundy!

- Mateusz ma w tym momencie dokładnie 17 lat i 165 dni. Trenuje od trzech sezonów i co roku urywa kolejne setne sekundy. Na 100 M w zeszłym sezonie uzyskał 10.68 sek., kiedy z przodu widniało lat 16... Niezależnie od przyszłości, cieszmy się tym, co mamy! Mamy zasoby, trzeba to tylko dobrze poukładać, czynnik szczęścia do szeroko rozumianego zdrowia też jest nieodzowny. Za tydzień mistrzostwa Polski juniorów! Pojedynek Mateusza z Oliwierem, to będzie coś, na co sprinterska Polska czekała od długich lat! - tak występ Górnego komentowany jest na stronie Sprinterzy.com

Tym samym poprzedni rekord ustanowiony przez Oliwera Wdowika wytrwał niespełna 10 dni. Już niebawem obaj sprinterzy wystąpią na mistrzostwach Polski juniorów. Zapowiada się arcyciekawy pojedynek.

W klasyfikacji najszybszych 18-latków w historii Mateusz Górny z Bełchatowa jest na 1. miejscu. Co ciekawe, zostawił w tyle m.in. słynnego Mariana Woronina.