Chwycił nóż kuchenny i zaczął dźgać siostrę. Krwawe sceny w Wieruszowie

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Rzucił się na siostrę, ledwo przeżyła

Chwycił nóż kuchenny i zaczął dźgać siostrę. Krwawe sceny w Wieruszowie

2022-11-21 15:04

Nawet dożywocie grozi 43-letniemu mieszkańcowi powiatu wieruszowskiego, który podczas awantury domowej chwycił za nóż kuchenny i zaczął dźgać swoją siostrę. Kobietę do szpitala zabrał śmigłowiec LPR, ledwo uszła z życiem.

Do krwawych wydarzeń doszło w jednym z bloków przy ul. Fabrycznej w Wieruszowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-latek wszczął awanturę domową ze swoją 51-letnią siostrą i 75-letnią matką. "Zebrane do tej pory dowody wskazują, że podczas awantury mężczyzna zadał kilkanaście ciosów nożami kuchennymi swojej siostrze. Spowodował liczne obrażenia kobiety w okolicy szyi, klatki piersiowej i brzucha, realnie zagrażające jej życiu i zdrowiu" - informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Ranna kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy. Ustalono, że mężczyzna zaatakował również swoją matkę, którą kilkukrotnie uderzył ręką w głowę. 75-latka trafiła na obserwację do szpitala.

Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali oględziny zabezpieczając noże, którymi posłużył się napastnik oraz inne ślady. Wykonali także szereg czynności procesowych.

43-letni mieszkaniec powiatu Wieruszowskiego został zatrzymany. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających i psychotropowych w organizmie. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora analizują zabezpieczone materiały oraz wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Sonda
Czy czujesz się w Polsce bezpiecznie?
Ranił nożem sąsiada, potem chciał popełnić samobójstwo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE