Czy można się spotkać w gronie przyjaciół? Ognisko, grill – to możliwe? Rząd wydał zalecenia!

2020-05-27 14:14 mj-s
Czy można się spotkać w większym gronie przyjaciół i znajomych? Wspólne ognisko, grill - to możliwe?
Autor: Pixabay/ Pexels Czy można się spotkać w większym gronie przyjaciół i znajomych? Wspólne ognisko, grill - to możliwe?

Ogniska, grille, celebrowanie urodzin czy imienin, spotkania towarzyskie w większym gronie przyjaciół i znajomych – kto za nimi nie tęskni? Po kilku miesiącach społecznej izolacji, z niecierpliwością czekaliśmy na zielone światło, by móc wspólnie posiedzieć i pogawędzić. Czy już można spotkać się już w większym gronie? W środę, 27 maja rząd wprowadził czwarty etap „odmrażania” gospodarki. W kraju zniesione zostają kolejne obostrzenia, także to dotyczące zgromadzeń. Czy można więc już organizować spotkania w szerszej grupie osób?

Spis treści

  1. Czy można spotkać się ze znajomymi?
  2. Czy można spotkać się w większym gronie?
  3. Czy możemy umówić się w większym gronie ze znajomymi?

Od ujawnienia w Polsce pierwszego przypadku zachorowania na koronawirusa minęło blisko 3 miesiące. Wraz ze wzrostem liczby chorych w Polsce, podobnie, jak w innych europejskich krajach wprowadzano kolejne obostrzenia dotyczące życia publicznego. Pozamykano szkoły, żłobki i przedszkola, praktycznie zamknęły się galerie handlowe, obiekty kultury i sportu. Jeszcze w marcu rząd wprowadził zakaz wychodzenia z domu, organizacji imprez i spotkań. Teraz sukcesywnie zakazy są znoszone. Przy okazji zbliżającego się powoli weekendu, w okolicznościach słonecznej pogody, u wielu osób rodzi się więc pytanie:

Czy można spotkać się ze znajomymi?

W środę, 27 maja rząd ogłosił czwarty etap odmrażania gospodarki. Wiemy już, że od soboty 30 maja będziemy mogli pożegnać się w niektórych okolicznościach z maseczkami. Od 6 czerwca natomiast działanie wznowią m.in. kina, teatry, siłowni czy kluby fitness. A co ze spotkaniami w większym gronie? Czy możemy wybrać się do znajomych?

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> BEZROBOCIE w Bełchatowie. GUS podał najnowsze dane - nie jest optymistycznie [26.05.2020]

Czy można spotkać się w większym gronie?

Podczas środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również, że od soboty, 30 maja dozwolone będą zgromadzenia do 150 osób. A to oznacza, że będziemy mogli spotkać się w większym gronie ze swoimi znajomymi oraz rodziną. Obowiązywać będą jednak pewne zasady. O czym trzeba pamiętać podczas zgromadzeń i spotkań w większym gronie?

Czy możemy umówić się w większym gronie ze znajomymi?

Podczas zgromadzeń, a więc w trakcie spotkań w większym gronie ze znajomymi musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego na otwartej przestrzeni. Ten wynosi 2 metry. Jeśli go nie zachowujemy, to nadal konieczne jest zakrywanie ust i nosa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ TUTAJ

Czy to dobrze, że znika obowiązek noszenia maseczek? SONDA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.