Dachowała uciekając przed mężczyzną, w którego wcześniej wjechała. Była tak pijana, że nie wiedziała co się dzieje

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Szok!

Dachowała uciekając przed mężczyzną, w którego wcześniej wjechała. Była tak pijana, że nie wiedziała co się dzieje

2022-09-27 15:27

Na drodze Będzyn - Przerąb w gminie Masłowice (woj. łódzkie) kobieta kierująca audi A3 spowodowała kolizję, po czym uciekła. Rajd zakończyła dość szybko, gdyż straciła panowanie nad kierownicą i dachowała. Kobieta była kompletnie pijana i nie miała uprawnień, które utraciła 5 lat temu za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (26 września), tuż po godzinie 13:00 pomiędzy Będzynem a Przerębem. Kierująca audi A3 46-latka wyjeżdżała z drogi leśnej na drogę publiczną, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z fordem mondeo. "Niestety kobieta wcale nie miała zamiaru się zatrzymać i odjechała. Widząc to kierujący fordem ruszył w pościg za sprawczynią. Nie trwało to długo, gdyż już po chwili kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i dachowała. Gdy mężczyzna podjechał bliżej, zobaczył wysiadającą z audi kierującą. Stan kobiety wskazywał na to, że była ona kompletnie pijana" - opisuje asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

52-latek zawiadomił policję. "Ze sprawczynią nie było szans na logiczny kontakt z uwagi na stan upojenia alkoholowego. Po przebadaniu przez mundurowych okazało się, że 46-letnia kierująca audi miała w organizmie 3 promile alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami" - dodaje policjantka.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Za jazdę bez uprawnień grozi grzywna nawet do 30 000 złotych.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają