Do aresztu trafiła miłosna korespondecja, a w niej? SERCE wypełnione MARIHUANĄ [ZDJĘCIA]

2019-12-03 9:04

Pracownicy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim przejęli miłosną kartkę, która została wysłana do jednego z osadzonych. Brokatowe serce, które miało być dowodem miłości wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Szczegółowa kontrola tej czułej korespondencji wykazała, co naprawdę jest powodem wysłania kartki. Chodziło o marihuanę

Jak podkreślają pracownicy piotrkowskiego aresztu do jednostki codziennie przychodzi spora ilość korespondencji - setki listów i paczek.

- Jest to jedna z newralgicznych dróg, którymi na teren Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych mogą dostać się przedmioty niedozwolone i dlatego jest ona szczególnie strzeżona przez funkcjonariuszy Służby Więziennej – informuje biuro prasowe Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Z uwagi na zabezpieczenia stosowane w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim prób takich jest wyjątkowo mało, ale przesyłka, która nadeszła w czwartek 28 listopada dowodzi, że działania takie są nadal podejmowane.

- List z gazetą i kartką z wyrazami miłości wzbudził czujność funkcjonariusza jeszcze zanim został skontrolowany przez jednego z dwóch psów specjalnych. Kartka adresowana do skazanego była wewnątrz dodatkowo ozdobiona brokatowym sercem, pod którym znajdowała się plastyczna brązowa substancja. Po zakwestionowaniu przesyłki została ona dodatkowo skontrolowana przez psa specjalnego, który potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy.

Brokatowe serce przeszło szczegółową kontrolę, a przeprowadzony test dał pozytywny wynik w kierunku pochodnej marihuany. W wyniku kontroli zabezpieczono około 5 gram niedozwolonej substancji. Zarówno ona jaki i pozostała część przesyłki zostały przekazane policji.

Przypomnijmy, to kolejna ujawniona próba przemytu narkotyków na teren piotrkowskiej jednostki. Niespełna miesiąc temu konkubina i matka innego skazanego próbowały przekazać mu narkotyki w czasie widzenia -Przyszły do więźnia w odwiedziny, same wyszły w kajdankach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE