ISTNA DEMOLKA na parkingu w Piotrkowie. Wybijał szyby, urywał lusterka, skakał po dachu

2019-11-29 11:16 Redakcja
ISTNA DEMOLKA na parkingu w Piotrkowie. Wybijał szyby, urywał lusterka, skakał po dachu
Autor: KMP Piotrków Trybunalski

Powybijane szyby, pourywane lusterka, zarysowany lakier, a nawet wgnieciony dach, takich zniszczeń dokonał 21-letni piotrkowianin. Kiedy wpadł w ręce policji na gorącym uczynku demolki, nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania.

Do zdarzenia doszło 28 listopada, około 2.40. Do dyżurnego piotrkowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który demoluje auta na osiedlowym parkingu. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.

- Stróże prawa po dotarciu na ulicę Wysoką zobaczyli uszkodzone samochody, a w ich pobliżu mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Ruszyli za nim w pościg – informuje wydział prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim - Wandalem okazał się 21-letni piotrkowianin, znany policjantom ze swojej wcześniejszej przestępczej działalności.

Mężczyzna był tak pobudzony, że nie reagował na polecenia mundurowych, ani też nie potrafił logicznie wyjaśnić swojego postępowania. Śledczy dotarli do właścicieli czterech uszkodzonych pojazdów. Samochody miały wybite przednie i boczne szyby, jeden z nich miał wgnieciony dach, jeszcze inny zarysowane drzwi. Wartość strat oszacowano na blisko 3 tysiące złotych.

- 21-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca działał w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwo odpowie w zwiększonym wymiarze kary – dodają policjanci z piotrkowskiej komendy.