Kibice GKS Bełchatów maja dość i WYCHODZĄ na ulicę! Zaplanowano dwie demonstracje

2019-11-23 1:06 Redakcja
Kibice GKS Bełchatów maja dość i WYCHODZĄ na ulicę. Dwie demonstracje
Autor: GKS Bełchatów/Adrian Mielczarski

Na sobotę (23 listopada) zaplanowano dwie demonstracje na ulicach Bełchatowa. Ich cel jest jeden, chodzi o wyrażenie negatywnego stanowiska w sprawie ogromnych kłopotów finansowych jakie dotykają „Brunatnych”, po tym jak dotychczasowy sponsor tytularny PGE GiEK S.A. nie przedłużył umowy z pierwszoligowcem. Plan kibiców jest taki, by usłyszeli ich nie tylko prominenci z PGE, ale także Prezydent RP Andrzej Duda!

Wczesnym popołudniem (o 12.40) GKS Bełchatów rozegra ligowe spotkanie w Wartą Poznań. Zanim jednak piłkarze wyjdą na murawę, kibice „Brunatnych” wyjdą na ulicę.

- O 11:30 wszyscy spotykamy się na placu przy boiskach treningowych GKS-u na osiedlu Okrzei w Bełchatowie (nieopodal bloków nr 12 i nr 13), skąd udamy się na Bińków pod wejście do budynku PGE GiEK S.A. przy ulicy Węglowej 5. Tam spotkamy się z zaproszonymi na naszą pikietę mediami. To nic, że w soboty pracownicy PGE GiEK mają wolne - ważne, aby w sprawie braku sponsora dla GKS-u zrobił się rozgłos! - piszą w oświadczeniu w mediach społecznościowych kibice GKS-u.

Na dopołudniowym proteście jednak się nie skończy. Drugi raz na ulice Bełchatowa kibice chcą wyjść o 17.30. Tym razem celem ma być „Energetyk” na Czaplinieckiej. To właśnie w tamtejszej auli ma się odbywać Karczma Piwna. Niewykluczone, że jej specjalnym gościem będzie prezydent Andrzej Duda.

- Zgromadzenia mają na celu wyrazić nasze stanowisko i dezaprobatę wobec działań dotychczasowego sponsora, który odciął się od dalszego wspierania Naszego Klubu, przez co Dumie Górniczego Miasta grozi upadek – piszą w komunikacie fani GKS Bełchatów.

Jak podkreślają organizatorzy demonstracji, oba zgromadzenia zostały zgłoszone do odpowiednich instytucji i są legalne. Biorąc jednak pod uwagę „delikatny” charakter tego wydarzenia, do kibiców zostały wystosowana szczegółowe wytyczne. Między innymi te dotyczące środków pirotechnicznych, trzeźwości, wznoszenia okrzyków czy poruszania się podczas przemarszów.