KOMPLETNIE PIJANY 40-latek prowadził TIR-a. To, co wyprawiał na drodze skłoniło świadka do interwencji!

2021-01-07 13:40 be
KOMPLETNIE PIJANY 40-latek prowadził TIR-a. To, co wyprawiał na drodze skłoniło świadka do interwencji!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. markusspiske

Godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy TIR-a. 40-latek kierujący samochodem ciężarowym miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Do wydarzeń doszło 6 stycznia na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Biała Klapka w powiecie wieluńskim. Jak wynika z opisu policji, kierowca mercedesa zwrócił uwagę na jadący przed nim samochód ciężarowy MAN, który jechał całą szerokością drogi. Mając podejrzenie, że kierowca ciężarówki może być pijany, wyprzedził go i zmusił do zatrzymania.

- W trakcie rozmowy od kierowcy wyczuł woń alkoholu, w związku z tym podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy, wyciągając kluczyki ze stacyjki. O całym zdarzeniu natychmiast powiadomił policję. Mundurowi zbadali san trzeźwości 40-letniego kierowcy ciężarówki. Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny 40-letni mieszkaniec powiatu kolskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem - podaje policja.

Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Przy okazji policja przypomina, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. - Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat