Poszedł z żoną na spacer nad rzeką, postanowił się wykąpać. Śmierć przyszła niespodziewanie

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Tragedia pod Wieluniem

Poszedł z żoną na spacer nad rzekę, postanowił się wykąpać. Śmierć przyszła niespodziewanie

2022-07-21 11:11

Tragedia nad rzeką Wartą w Konopnicy pod Wieluniem (woj. łódzkie). Nie żyje 66-letni mężczyzna, który podczas spaceru z żoną postanowił się wykąpać. Jego ciało wyłowili z rzeki strażacy, na pomoc było już za późno. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie.

Konopnica. Utonięcie w rzece (20.07.2022)

Do tragedii doszło w minioną środę (20 lipca) wieczorem. Około godz.20.30 dyżurny wieluńskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Konopnica mężczyzna wszedł do wody i zniknął pod jej taflą. "Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że 66-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego przebywał wraz z żoną w miejscowości Konopnica na swojej działce rekreacyjnej. Około godziny 20:00 oboje poszli na spacer nad rzekę Wartę. W pewnym momencie mężczyzna postanowił, że się wykąpie w rzece. Wszedł do wody i odpłynął od brzegu. Kobieta w tym czasie poszła na chwilę do domu, który był nieopodal. Po powrocie nie mogła znaleźć męża i zaniepokojona wezwała służby ratownicze" - opisuje st.asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ustronie. 45-latek zginął podłączając prąd w budowanym domu

Na miejsce przyjechali strażacy, którzy z wykorzystaniem łodzi rozpoczęli poszukiwania 66-latka. Mężczyzna został szybko odnaleziony i wyciągnięty z wody. Natychmiast podjęto reanimację. Niestety wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 66-latka. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie.

ZOBACZ: Wiedzieli, że utonął, poszli spać? Tajemnicza śmierć 17-latka nad Zalewem Sulejowskim

Strzelanina na Mokotowie. Wielka obława policji
Sonda
Umiesz pływać?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki