Koronawirus w Polsce: Te szkoły są w czerwonych strefach, a ich uczniowie przychodzą na lekcje! [AUDIO]

2020-10-20 8:15 Magdalena Jaśkiewicz - Stawowczyk
Koronawirus w Polsce: Są szkoły w czerwonych strefach, w których uczniowie przychodzą na lekcje!
Autor: mj-s Koronawirus w Polsce: Są szkoły w czerwonych strefach, w których uczniowie przychodzą na lekcje!

Od poniedziałku, 19 października szkoły ponadpodstawowe w czerwonej strefie pracują w systemie nauki zdalnej. To pokłosie decyzji rządu w związku z rosnącymi lawinowo liczbami nowych zakażeń koronawirusem. Uczniowie wrócili więc do lekcji on-line, są jednak wyjątki i miejsca, gdzie uczniowie spotykają się ze swoimi nauczycielami. Mowa o szkołach zawodowych i zajęciach praktycznych. Tam praca i nauka wre w najlepsze.

Znaczny wzrost zachorowań na COVID-19 spowodował, że rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń i zasad w strefach żółtych i czerwonych. Dotyczą one także organizacji pracy szkół. W strefie czerwonej, do której został zakwalifikowany Bełchatów i cały powiat bełchatowski, nauczanie w szkołach ponadpodstawowych prowadzone jest w trybie zdalnym.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. Uczniowie MIAŻDŻĄ zdalną naukę w czerwonej strefie! [AUDIO]

Wyjątkiem w tym gronie są szkoły zawodowe. Tam nauka odbywa się na dotychczasowych warunkach, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Z dużą satysfakcją przyjąłem informację, że zajęcia praktyczne będą prowadzone. W naszym przypadku nauczanie w wersji zdalnej praktycznie jest niemożliwe - podkreśla Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie.

W bełchatowskim CKZ młodzież uczy się takich zawodów jak mechanik samochodowy, tokarz czy dekarz. Uczniowie sami przyznają, że bez praktyki nie ma doświadczenia i zajęcia w szkole są niezbędne, aby nauczyć się zawodu i zdać egzamin.

Co uczniowie i nauczyciele szkoły zawodowej mówią o zaletach zajęć stacjonarnych? Posłuchaj!