ŁASK. 77-latka okradła bawiące się w parku dzieci. Wszystko nagrało się na monitoringu

2020-09-08 12:11 Emilia Białecka
ŁASK. 77-latka okradła bawiące się w parku dzieci. Wszystko nagrało się na monitoringu
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Laila_

Policja zatrzymała 77-letnią mieszkankę Łasku, która ukradła plecak pozostawiony na ławce przez bawiące się w pobliżu dziewczynki. W środku znajdowały się dwa telefony o wartości 1200 złotych. Teraz kobieta nie uniknie kary. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (7.09) po godzinie 17:00. - Jak wynikało ze zgłoszenia, dwie dziewczynki, chcąc pobawić się w parku za Łaskim Domem Kultury, położyły na ławce plecak, do którego włożyły dwa telefony i przez chwilę zajęły się zabawą. W tym czasie 77-letnia kobieta, wykorzystując ich nieuwagę, podeszła do ławki i ukradła plecak. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Jak tylko dziewczynki zorientowały się, że zostały okradzione, poinformowały swoich opiekunów, którzy zgłosili sprawę na policję - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Jeszcze tego samego dnia, patrol prewencji, który odprawiał się do służby obejrzał nagrania i patrolując ulice Łasku zauważył kobietę odpowiadającą rysopisowi. Niespełna godzinę od zgłoszenia mieszkanka Łasku była już w rękach mundurowych. 77-latka miała przy sobie plecak z telefonami, których wartość oszacowano na 1200 złotych. Kobieta za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Uratował tonącą kobietę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.