Motocyklista uderzył w tył auta pijanego kierowcy, został poważnie ranny. Tamten uciekł

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Do akcji wkroczyli świadkowie!

Motocyklista uderzył w tył auta pijanego kierowcy, został poważnie ranny. Tamten uciekł

2022-09-27 12:03

W miejscowości Trakt Puszczański dwa dni temu doszło do poważnego wypadku, w którym ucierpiał motocyklista. Mężczyzna wjechał w tył auta pijanego kierowcy i został ranny. Kierowca forda, nie udzielając pomocy, odjechał z miejsca wypadku, ujęli go świadkowie zdarzenia.

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego doszło 25 września 2022 roku około godziny 17.00 w miejscowości Trakt Puszczański w gminie Szczerców. Wstępnie ustalono, że kierujący motocyklem Yamaha, jadąc w kierunku miejscowości Osina, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go forda galaxy, w wyniku czego uderzył w tył auta i upadł na ziemię. Motocyklista został ranny. Niestety kierujący fordem mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

"Naocznym świadkiem tego zajścia był rowerzysta, który zatrzymał najbliższy przejeżdżający samochód i przekazał kierującemu opis auta oraz kierunek jego ucieczki. Dzięki szybkiej reakcji świadków, kierowca forda został ujęty i przekazany w ręce policjantów w pobliskiej miejscowości Niwy. Na skutek odniesionych obrażeń motocyklista przetransportowany został śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Łodzi" - podaje st. sierż. Wioletta Kotecka z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Jak się okazało, kierowca forda był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Ponadto kilkanaście dni wcześniej zatrzymano jego prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. W tej sytuacji 45-letniego mieszkańca gminy Szczerców zatrzymano. Grozi mu kara do 3 lat więzienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku.

Policja przypomina, że zgodnie z artykułem 44 Kodeksu drogowego kierujący oraz każdy uczestnik wypadku zawsze mają obowiązek udzielenia poszkodowanym niezbędnej pomocy oraz wezwania pogotowia. "Nieudzielenie takiej pomocy skutkować może konsekwencjami wynikającymi z artykułu 162 Kodeksu Karnego w brzmieniu, że kto nie udziela pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu naraża się na karę pozbawienia wolności do lat 3" - przestrzega policja.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają