PGE GiEK potwierdza dwa kolejne przypadki COVID-19 wśród pracowników RAMBu!

2020-03-24 13:30 mj-s
Aż pięć nowych ZGONÓW! Ministerstwo Zdrowia podało najświeższe dane dotyczące epidemii!
Autor: redakcja Aż pięć nowych ZGONÓW! Ministerstwo Zdrowia podało najświeższe dane dotyczące epidemii!

W spółce RAMB potwierdzono dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem, które mają związek z pierwszą zarażoną pracownicą zakładu, u której w ubiegłym tygodniu zdiagnozowano chorobę COVID-19. Są to osoby, które przebywały na kwarantannie domowej, zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami Sanepidu. Na ten moment ich stan jest określany jako dobry.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje, które krążyły w Bełchatowie od wczorajszego popołudnia - wśród załogi kopalnianej spółki RAMB potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie w tej firmie jest już 5 potwierdzonych przypadków zarażenia. 

- Żaden z pracowników nie miał kontaktu z górnikami produkcyjnymi z KWB Bełchatów. Zarówno Kopalnia jak i Elektrownia Bełchatów pracują bez zakłóceń a pewne dostawy energii z bełchatowskiego kompleksu energetycznego nie są zagrożone - informuje dziś (24 marca) Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

Przypomnijmy, pierwszy przypadek koronawirusa u pracownicy firmy potwierdzono z końcem zeszłego tygodnia. Już w czwartek (19 marca) informowaliśmy o kobiecie, która trafiła do bełchatowskiego szpitala z objawami wskazującymi na nosicielstwo COVID-19. U pacjentki w średnim wieku ostatecznie potwierdzono koronawirusa pozytywnymi wynikami testów medycznych, a ona sama w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Zgierzu.

Już po weekendzie w RAMBie ujawniono kolejne dwa przypadki zakażeń Koronawirus w Bełchatowie: Są kolejne zarażenia COVID-19 wśród pracowników spółki RAMB.

Kolejne dwa przypadki - jak przekazuje dziś rzeczniczka prasowa PGE GiEK - ujawniono u pracowników, którzy przebywali w kwarantannie domowej. Ich stan zdrowia określany jest jako dobry.

W tej chwili w naszym kraju stwierdzono do tej pory 774 przypadków zakażenia koronawirusem, w województwie łódzkim tych przypadków jest 111. Niestety, w związku z panującą pandemią w Polsce zmarło już 10 osób. W najbliższych dniach należy spodziewać się gwałtownego wzrostu zakażonych, o czym często powtarza minister zdrowia.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ: Rząd przedstawia kluczowe decyzje. Bardzo poważne obostrzenia! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

KoronawirusRaport: Warszawa 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.