Policjant z Piotrkowa Trybunalskiego bohaterem w Albanii. Uratował życie 15-latce

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Policjant bohaterem!

Policjant z Piotrkowa Trybunalskiego bohaterem w Albanii. Uratował życie 15-latce

2022-07-22 9:53

Policjant z Piotrkowa Trybunalskiego bohaterem w Albanii. Funkcjonariusz podczas wypoczynku na plaży zauważył trzy kobiety, które spadły z molo. Jedną z nich fala porwała wgłąb morza. Zanim na miejsce dotarli ratownicy, młody policjant dotarł do 15-latki, a następnie wydostał ją na brzeg.

Policjant z Piotrkowa Trybunalskiego kąpał się w morzu przy jednej z albańskich plaż, kiedy usłyszał wołanie o pomoc. Krzyk dobiegał od strony molo, które wchodziło w głąb morza na odległość ponad stu metrów. Policjant zauważył w wodzie trzy młode kobiety, które spadły z pomostu. Dwóm z nich udało się złapać linek przy pomoście, dzięki czemu utrzymywały się na powierzchni. Trzecią z dziewcząt porwała wysoka fala i nie mogła dopłynąć do drabinki. Zaczęła tonąć.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mężczyzna leżał pod sklepem i nie oddychał. Heroiczna walka policjantów o życie piotrkowianina

"Nie zważając na miejsce, czas i okoliczności policjant zaczął płynąć w jej kierunku. Tonącej podał koło i pomimo bariery językowej, ponieważ okazało się, że to obywatelka Turcji, uspokajał dziewczynę komunikując się z nią w języku angielskim. Z daleka zobaczył zbliżające się skutery ratowników wodnych. Gestem ręki wskazał im pozostałe młode kobiety potrzebujące pomocy, a sam dopłynął z ratowaną bezpiecznie do brzegu. Trójce dziewcząt została udzielona pomoc medyczna. Sytuacja została opanowana. Dzięki szybkiej reakcji policjanta i jego umiejętnościom pływackim kolejne ludzkie życie zostało uratowane" - podaje Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

ZOBACZ: Poszedł z żoną na spacer nad rzekę, postanowił się wykąpać. Śmierć przyszła niespodziewanie

Starszy sierżant Damian Michalski z wydziału prewencji piotrkowskiej komendy w sezonie letnim czuwa nad bezpieczeństwem pełniąc służbę w patrolu wodnym nad Zalewem Sulejowskim.

Bohatersko uratował nastolatkę w autobusie! Kierowca opowiedział o wstrząsającym zdarzeniu
Sonda
Umiesz pływać?
Nasi Partnerzy polecają