Przyszli z makulaturą po drzewka. Rekordziści ustawili się w kolejce o 1 w nocy!

2019-10-07 10:45 mj-s
Drzewko za makulaturę
Autor: Powiat bełchatowski

Około 30 ton makulatury, 3 tysiące osób i ponad 11 tys. sadzonek trafiło do mieszkańców powiatu bełchatowskiego – tak w liczbach można podsumować akcję „Drzewko za makulaturę”. W tym roku odbyła się już dziesiąta edycja przedsięwzięcia. Chętni z makulaturą ustawiali się w kolejce już w nocy…

Zasady akcji są proste i niezmienne od lat - mieszkańcy przynoszą makulaturę, w zamian otrzymują sadzonki drzew i krzewów. W tym roku przygotowano ponad 11 tysięcy roślin, wśród nich między innymi: thuje, hortensje, sosna, dąb, lipa, jarzębina, dzika grusza, dzika jabłoń, drzewka owocowe.

Ten kto przyniósł 5-kilogramową paczkę makulatury otrzymywał dwie sadzonki, paczki powyżej 5 kg premiowane były czterema sadzonkami. Rekordziści, którzy przynieśli powyżej 50 kg surowca wtórnego otrzymywali pokaźną liczbę dziesięciu roślin.

Zainteresowanie akcją było na tyle duże, że już po niespełna czterech godzinach wszystkie rośliny rozdysponowano. Pierwsi chętni na wymianę makulatury, pojawili się pod starostwem już około 1 w nocy!

Organizatorem „Drzewka za makulaturę” niezmiennie od dekady jest bełchatowskie starostwo, inicjatywę wspierają Nadleśnictwo Bełchatów i spółka Eko-Region.