TAKA zabawa na skateparku - zamiast rolek, kontener na śmieci. Wszystko pod okiem kamer!

2019-11-18 14:18

Grupa nastolatków zdecydowała się na zapewnienie sobie atrakcji na miejskim skateparku! W błędzie są ci, którzy pomyślą, że chodziło o jazdę na rolkach czy deskorolkach. Młodzież użyła co prawda sprzętu na kółkach, ale był to… kontener na śmieci! Co do niego trafiło? Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu!

Straż miejska interweniowała na skateparku w niedzielę wieczorem. Operator miejskiego monitoringu zauważył w pewnym momencie, że na obiekt dla rolkarzy wjeżdża… Zielony kontener na śmieci! Na Binków natychmiast został wysłany patrol.

Jak się okazało młodzi panowie zdecydowali się na pakowanie do kosza kamieni, które wypełniają nieckę skateparku. W tej niecodziennej „zabawie” brało udział co najmniej czterech nastolatków w wieku około 16 lat.

- Młodzież ma różne pomysły i jak się okazuje, kiedy chodzi o głupoty nie brakuje im siły. Z nieletnimi przeprowadzono rozmowę wychowawczą. Strażnicy zobowiązali także tych młodych ludzi do uporządkowania terenu. Ponieważ młodzi ludzie wykonali to polecenie bez zbędnych dyskusji i wykazali skruchę, a ponadto nie uszkodzono żadnego mienia skończyło się tylko na rozmowie - mówi Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.