Tir w POLU, bus ZŁAMANY na pół. Wypadek na dk 74, cudem bez poważnych obrażeń! [ZDJĘCIA]

2019-12-04 9:39

We wtorek (3 grudnia) na dk 74 w miejscowości Mierzynów (gm. Rusiec) doszło do zderzenia tira z busem. Uderzenie było tak silne, że mniejszy samochód praktycznie złamał się na pół, a naczepa ciężarówki przewróciła się w przydrożnym polu na boku. O sporym szczęściu mogą mówić uczestnicy tego wypadku, bo w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło przed godziną 13-tą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa jadąc od strony Pajęczna i dojeżdżając do dk nr 74 nie zatrzymał się na znaku stop i wymusił pierwszeństwo na tirze, który poruszał się w kierunku Wrocławia.

Patrząc na skalę zniszczeń obu samochodów można mówić o sporym szczęściu, bo nikt poważnie nie ucierpiał w wyniku zderzenia. Kierowca busa doznał obrażeń głowy i został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Pasażerce citroena, podobnie jak kierowcy tira nic się nie stało.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Przez blisko 3 godziny jeden pas ruchu na dk 74 był całkowicie zablokowany.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE