To chyba rekord! 400 zarzutów dla złodziei masek i rękawiczek! Okradli swoich kolegów z pracy!

2021-01-28 12:00 mj-s
To chyba rekord! 400 zarzutów dla dwóch złodziei maseczek i rękawiczek z zakładowego automatu! Co oni zrobili?!
Autor: KPP Wieluń To chyba rekord! 400 zarzutów dla dwóch złodziei maseczek i rękawiczek z zakładowego automatu! Co oni zrobili?!

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na przestrzeni ostatniego roku notorycznie włamywali się do automatu ze środkami ochrony osobistej. Z maszyny, która stała na terenie jednego z wieluńskich zakładów produkcyjnych znikały: maski, osłony, rękawce, filtry czy kombinezony. Jak się okazało kradli je 32- i 39-latek, którzy pracowali dla firmy. Panowie nakradli towaru za szokującą wręcz kwotę 56 tysięcy złotych! Obaj są już w rękach policji i usłyszeli równie imponującą ilość zarzutów. Młodszemu ze złodziei postawiono ich 370 i ostatecznie go aresztowano! Jak dochodziło do tego „spektakularnego” przestępstwa?

Kryminalni z wieluńskiej komendy od połowy stycznia 2021 roku pracowali nad sprawą włamań do automatu ze środkami ochrony osobistej BHP, które znajdowały się na terenie jednego z wieluńskich zakładów pracy. Policja nie ujawnia, dla dobra sprawy nazwy firmy, wiadomo, że chodzi o zakład produkcyjny.

PRZECZYTAJ: Restauratorzy z Bełchatowa mają dość i OTWIERAJĄ swoje biznesy! Kto i od kiedy zaprasza na posiłek?

- Proceder ten trwał od stycznia do grudnia 2020 roku. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy w tym czasie sprawcy w nieuprawniony sposób wielokrotnie używając kart identyfikacyjnych byłych pracowników firmy pobrali z automatu środki ochrony osobistej BHP tj. maski, osłony, rękawce, filtry i kombinezony na łączna kwotę ponad 56 000 złotych – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

CZYTAJ: Bełchatów: Od piwnicy po strych… Wszędzie była MARIHUANA! Policjanci zatrzymali dwoje 23-latków

Policjanci zbierali i weryfikowali wszystkie informacje mogące mieć związek z tymi zdarzeniami. Sprawdzany był również monitoring. Dzięki analizie zebranych dowodów stróże prawa ustalili i zatrzymali odpowiedzialnych za te przestępstwa. Okazali się nimi być dwaj mężczyźni w wieku 32 i 39 lat, którzy wykonywali prace na rzecz tej firmy. 26 stycznia 2021 roku obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu.

POLECAMY: Bełchatów: Włamał się na stację paliw. Złodziejowi wcale nie chodziło o paliwo! Co ukradł?

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego 32-latek usłyszał łącznie ponad 370 zarzutów kradzieży z włamaniem. Z kolei jego starszy kolega usłyszał ponad 30 zarzutów również dotyczących kradzieży z włamaniem. Ponadto śledczy ustalają, czy mężczyźni mają związek z innymi tego typu zdarzeniami. Prokurator wobec 32-latka skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Z kolei 39-latek objęty został dozorem policyjnym dodaje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

Policja dla dobra śledztwa nie ujawnia co mężczyźni robili ze skradzionym asortymentem.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Kwalifikacja wojskowa 2021 w Bełchatowie. Kiedy się rozpoczyna, kto się musi stawić?

Skierniewice: BEZCZELNOŚĆ! Ukradł puszkę z datkami na WOŚP! Wszystko się nagrało!