TRAGEDIA w Bełchatowie. 35-latek ZABITY NA PASACH [ZDJĘCIA]

2020-01-23 12:36 BE

Policjanci z Bełchatowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę (22 stycznia) około godziny 20.00 przy Al. kard. Wyszyńskiego w Bełchatowie. Nie żyje potrącony przez samochód 35-letni mężczyzna.

Ze wstępnych informacji policji wynika, że 20-letni kierowca nie zauważył, przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyzny i potrącił go. Z uwagi na odniesione obrażenia 35-latek został przewieziony do bełchatowskiego szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają teraz dokładne przyczyny wypadku. Kierujący opla był trzeźwy.

Policja apeluje o ostrożność. - Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym, a także zachęcamy do korzystania z tych elementów również na terenie miasta. Noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszego na drodze w każdych warunkach. Ponadto, apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność, aby nie dochodziło do wypadków drogowych z udziałem pieszych. Powinien on pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości - czytamy w komunikacie.