Tych wypadków można było uniknąć, gdyby kierowcy zwolnili. Oto bilans świątecznego weekendu... [FOTO]

2021-12-27 14:03
Tych wypadków można było uniknąć, gdyby kierowcy zwolnili. Oto bilans świątecznego weekendu... [FOTO]
Autor: Policja /KWP Łódź

Od kilku dni na drogach występują trudne warunki atmosferyczne. Krótki dzień, opady śniegu, śliska nawierzchnia i niskie temperatury negatywnie wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje o rozsądek i opisuje niektóre z wypadków, do jakich doszło w ostatnich dniach w regionie łódzkim.

Jak pisaliśmy, do tragicznego wypadku doszło w minioną niedzielę (26 grudnia) na trasie S-8 w miejscowości Górka Wieruszowska. Zginęła tam 29-letnia pasażerka citroena. Poszkodowani zostali również 26-letnia kierująca pojazdem oraz 27-letni pasażer, którzy trafili do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 26-letnia kierująca citroenem, nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w audi stojące na pasie wjazdowym na drogę ekspresową.

Tragiczny finał świąt. Pożar w Zabrzu

Zderzenie aut pomiędzy miejscowościami Kletnia a Kocierzowy

O tym, jak szybko można stracić panowanie nad pojazdem przekonała się również 27-letnia kierująca mazdą, która 24 grudnia 2021 roku na drodze pomiędzy miejscowościami Kletnia a Kocierzowy najechała na ośnieżone pobocze drogi i wpadła w poślizg. W wyniku utraty kontroli nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzyła w jadącego z przeciwnego kierunku renaulta. 48-letnia kierująca clio została przewieziona do szpitala i po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu.

Wypadek na K-42 w m. Zakrzew

Do innego zdarzenia doszło w miejscowości Zakrzew na drodze K-42. Tym razem 19-letni kierujący osobowym roverem, jadąc w kierunku Radomska nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad autem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przepust wodny. Jego auto przewróciło się na dach i przesunęło przez jezdnię na przeciwną stronę drogi. Kiedy rover uderzył w przepust, urwały się od niego drzwi i uderzyły w jadące w kierunku miejscowości Kodrąb mitsubishi. Młody kierowca, po diagnostyce medycznej, opuścił szpital. Uczestnicy tych zdarzeń drogowych to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Rozprza. Auto wpadło do rzeki

25 grudnia 2021 roku policjanci interweniowali również w zdarzeniu w Rozprzy, gdzie kierowca opla na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rzeki Luciąży. Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy.

Zdjęcia z opisywanych wypadków znajdziecie w galerii poniżej.

Sonda
Byłeś uczestnikiem wypadku drogowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE