skażenie wody

i

Autor: Pixabay

Poważne SKAŻENIE wody! Wydano całkowity zakaz jej spożywania

2019-10-23 20:36

Poważny problem z wodą w gminie Drużbice – w próbkach pobranych z wodociągu stwierdzono bakterie coli. Wydano komunikat z całkowitym zakazem użytkowania wody do celów spożywczych, nawet po przegotowaniu. Mieszkańcy są zaopatrywani w wodę z beczkowozów i butelkowaną.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie wydano w środę, 23 października. Zgodnie z jego treścią poinformowano, że w próbkach wody pobranych w ramach kontroli wodociągu w Głupicach stwierdzono obecność bakterii grupy coli. W związku z tym woda jest niezdatna do spożycia, również po przegotowaniu.

Komunikat dotyczy kilkunastu miejscowości: Drużbice, Drużbice – Kolonia, Wola Głupicka, Głupice, Głupice Parcela, Kazimierzów, Kobyłki, Łęczyca, Patok, Stoki, Teofilów, Marki, Gręboszów ( posesje od nr 1 do 32, 48, 49, 51, 52).

Już 23 października rozpoczęła się akcja zaopatrywania mieszkańców w wodę zdatną do spożycia. Od godz. 18.00 pod Urzędem Gminy w Drużbicach, przy bloku w m. Głupice-Parcela oraz w miejscowości Stoki przy posesji nr 25. podstawione będą beczkowozy z wodą zdatną do spożycia.
Woda butelkowana wydawana będzie od czwartku, 24 października, od godz. 7:30 w świetlicy Wiejskiej w Drużbicach Kolonii oraz rozwożona według harmonogramu:

1 samochód godz. 8.30 – 11.30: Drużbice, Drużbice – Kolonia, Kobyłki, Kazimierzów, Gręboszów
2 samochód godz. 8.30 – 12.30: Wola Głupicka, Głupice, Głupice – Parcela, Łęczyca, Patok, Teofilów, Marki, Stoki

Komunikat obowiązuje do czasu wydania kolejnej informacji.

- Jednocześnie informujemy, że podjęliśmy już działania naprawcze polegające na płukaniu i chlorowaniu sieci. W razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się pod numerami telefonów: 667 625 008 lub 691 019 152 – informują pracownicy UG w Drużbicach

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE