Wieluń. 12-latek na hulajnodze potrącony na pasach

2021-07-29 13:13
Wieluń. 12-latek na hulajnodze potrącony na pasach
Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Do potrącenia 12-latka na ul. Andrzeja Struga w Wieluniu doszło w środę (28.07.2021). Chłopiec przejeżdżał przez przejście dla pieszych na hulajnodze. Potrącił go 19-letni kierowca seata.

Wypadek na ul. Andrzeja Struga w Wieluniu miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 19-latek kierujący seatem potrącił przejeżdżającego na hulajnodze przez przejście dla pieszych chłopca. W wyniku zdarzenia 12-latek, poruszający się na hulajnodze, doznał obrażeń ciała. Chłopiec trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca seata był trzeźwy. Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili szczegółową dokumentację fotograficzną, w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Bus wjechał w robotników na S11! Dwie osoby nie żyją

Przypominamy, że w tym roku wprowadzono nowe przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Zgodnie z nowymi regulacjami, kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

- zachować szczególną ostrożność,- zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na nie.

Jak przypomina policja, nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE