Wieluń. Ktoś włamał się do jego domu, ale nic nie zginęło. Otrzymał tajemniczy list. Czego chciał anonim?

2021-06-10 14:16
Wieluń. Ktoś włamał się do jego domu, ale nic nie zginęło. Tydzień później otrzymał tajemniczy list. Czego chciał anonim?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. davidlee770924

62-latek z Wielunia zgłosił się na policję z powodu listu, który otrzymał od anonimowego nadawcy. Okazało się, że ktoś zagroził mu i zażądał 300 tysięcy złotych. Niebawem policja zatrzymała w tej sprawie 42-letniego mężczyznę. A jak się później okazało, prawdopodobnie ten sam człowiek był w mieszkaniu 62-latka.

Wszystko zaczęło się 14 maja 2021 r. Podczas nieobecności 62-letniego mieszkańca Wielunia ktoś wszedł do jego mieszkania. Na szczęście nic wówczas nie zginęło, bo prawdopodobnie alarm wypłoszył złodzieja. Mężczyzna zdążył zapomnieć o sprawie, kiedy po tygodniu otrzymał list od tajemniczego nadawcy. Anonim zażądał, aby 62-latek do poniedziałku pozostawił przy jednym z barów reklamówkę z 300 tysiącami złotych. Autor listu zagroził, że jeżeli mężczyzna powiadomi policję, to spłonie jego samochód. Mieszkaniec Wielunia skojarzył ten fakt z wcześniejszym włamaniem i mimo gróźb udał się na komendę.

Rozbój w centrum Białegostoku. 24-latek prysnął gazem człowiekowi w oczy

- Policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wnikliwie przeanalizowali zebrane w tej sprawie informacje. Dzięki temu 8 czerwca 2021 roku zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów wymuszenia rozbójniczego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do mieszkania - infotmuje Komenda Wojewózka Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Radomsko. Wszedł do domu i zastał w salonie obcego mężczyznę. Był w szoku po tym, co od niego usłyszał

Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE