Akcja policji. Dziś więcej patroli na polskich drogach

2020-02-27 4:00 vera
Akcja policji. Dziś więcej patroli na polskich drogach
Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Akcja policji. Dziś więcej patroli na polskich drogach

W czwartek 27 lutego policja będzie prowadziła w całej Polsce, także na drogach woj. podlaskiego, kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość". Celem akcji będzie "zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości." Niemniej jednak policjanci będą w czwartek zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W akcji szczególną rolę będą pełnić policjanci z grupy SPEED, którzy specjalizują się w łapaniu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci podczas czwartkowej akcji będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

- Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny - czytamy w komunikacie wydanym przez Biuro Ruchu Drogowego KGP. - Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci przypominają, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

Po pijanemu wjechał w słup

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.