Białystok: W kasie dworca jak w konfesjonale. KLĘCZAŁA, żeby kupić bilet [FOTO]

2019-11-25 13:02 jch
Białystok: W kasie dworca jak w konfesjonale. KLĘCZAŁA, żeby kupić bilet
Autor: Sherlock/jch Białystok: W kasie dworca jak w konfesjonale. KLĘCZAŁA, żeby kupić bilet

Zdjęcie zwraca uwagę na "problem", z którym muszą mierzyć się ludzie korzystający z dworca tymczasowego w Białymstoku. Okienka są umieszczone zdecydowanie za nisko. Niewiele osób korzysta ze znajdującego się wyżej mikrofonu.

W Białymstoku od kilku miesięcy trwa generalny remont dworca kolejowego. W przyszłym roku pasażerowie będą mieli do dyspozycji jeden z najpiękniejszych dworców w Polsce (zdjęcia niżej). Zanim jednak to nastąpi, podróżujący pociągami muszą korzystać z dworca tymczasowego. W ogrzewanym i klimatyzowanym pomieszczeniu znajduje się poczekalnia, informacja oraz kasy.

Czytaj także: Białystok: Ciężki transport na obwodnicy. Zabawka na naczepie. "A gdzie pilot i eskorta policji?" [FOTO]

Korzystanie z kas wiąże się z pewnym dyskomfortem. Na ich widok pasażerowie kupujący bilety mogą poczuć się skołowani. Mniej więcej na wysokości głowy stojącego człowieka znajduje się mikrofon przez który można rozmawiać z pracownikiem PKP, ale zdecydowana większość pasażerów odruchowo schyla się do małego okienka znajdującego się bardzo nisko.

Choć takie sytuacje są powszechne, to jednak TAKI widok należy do rzadkości. Jedna z internautek zrobiła zdjęcia człowiek klęczącego przez kasą z biletami. Nie wiadomo czy pasażer PKP zrobił to z obawy o swój kręgosłup czy może po prostu nie zauważył mikrofonu lub akurat urządzenie było niesprawne.

Czytaj także: Nowy przystanek PKP na Zielonych Wzgórzach. Wiemy, kiedy powstanie!

Fotografia pojawiła się na grupie Nienormalny Białystok, której administratorzy wyłapują absurdy pojawiające się w woj. podlaskim. Zdjęcie zostało wykonane w niedzielę 24 listopada.

- ...żeby gdzieś dojechać to najpierw musisz wyjawić wszystkie swoje pasażerskie grzechy, prosić o odkupienie, a potem może dostaniesz bilet, a jak masz szczęście to nawet na dobry pociąg - żartuje autorka zdjęcia.

Wszystkie niedogodności zniknął w drugiej połowie 2020 roku. Wtedy właśnie zakończy się przebudowa dworca PKP w Białymstoku. Celem przebudowy jest stworzenie wysokiej jakości przestrzeni obsługi podróżnych, objętej czytelną i atrakcyjną wizualnie informacją, dostosowanej w pełni do korzystania z obiektu przez osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. Koszt inwestycji wynosi około około 36 mln złotych (dane z 2018 roku). Remont dworca prowadzi firma Budimex. Więcej informacji: Dworzec PKP w Białymstoku przechodzi remont. Otwarcie w drugiej połowie 2020 roku [ZDJĘCIA]