Koronawirus w Białymstoku. Kolejny potwierdzony przypadek

2020-03-27 14:29 jch
Koronawirus w Białymstoku. Kolejny potwierdzony przypadek
Autor: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku Koronawirus w Białymstoku. Kolejny potwierdzony przypadek

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich jest jeden przypadek dotyczący mieszkańca woj. podlaskiego. W sumie w regionie na COVID-19 choruje 17 osób, w całej Polsce stwierdzono ponad 1 200 zakażeń. 16 osób nie żyje.

Jak podał Podlaski Urząd Wojewódzki, chora na COVID-19 jest starsza kobieta z Białegostoku. Przebywa w izolacji domowej. Trwają czynności epidemiologiczne osób z najbliższego kontaktu rodziny. To już drugi mieszkaniec Białegostoku zarażony koronawirusem. Starszy mężczyzna przebywa w szpitalu MSWiA w Białymstoku. Czytaj także: Woj. podlaskie. To pierwszy pacjent z COVID-19.

Z 17 wykrytych przypadków koronawirusa w woj. podlaskim, aż 10 dotyczy mieszkańców powiatu łomżyńskiego i Łomży. W samym mieście choruje kobieta, jak podały służby, "w sile wieku". Większość z tych osób jest izolowana w warunkach domowych.

Według danych z godz. 11, w Podlaskiem 17 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia (czytaj: Kwarantanna w Białymstoku. Za pięć minut flacha i pizza, bo inaczej będzie zarażał). Ponad 3 700 osób jest objętych obowiązkową kwarantanną. W woj. podlaskim przeprowadzono 867 testów na koronawirusa (czytaj: Twierdza Podlasie nadal się trzyma. Stwierdzono tu najmniej zakażeń)

O tym trzeba wiedzieć: koronawirus wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Przeczytaj też: Masz grypę czy koronawirusa? Zobacz, jakie są podobieństwa i różnice. Aktualnie nie ma na niego szczepionki. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze.

Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.