Pożar w Puszczy Białowieskiej. W akcji gaśniczej uczestniczył samolot [WIDEO]

2019-09-10 8:30 jch
Pożar w Puszczy Białowieskiej. W akcji gaśniczej uczestniczył samolot [WIDEO]
Autor: Pixabay Pożar w Puszczy Białowieskiej. W akcji gaśniczej uczestniczył samolot. Zdj. ilustracyjne

W Nadleśnictwie Browsk spłonęło się 1,5 ha lasu. "Pożar rozprzestrzenił się w trybie natychmiastowym" - powiedział nadleśniczy Robert Miszczak.

Pożar wybuchł w poniedziałek po godz. 14. Palił się las w Nadleśnictwie Browsk w Puszczy Białowieskiej.

- Suchy świerk, który przewrócił się na linię energetyczną, zerwał ją i niestety powstało zarzewie pożaru - powiedział Robert Miszczak z Nadleśnictwa Browsk.

Czytaj także: Krwawa walka żubrów na Podlasiu. Jeden z nich nie przeżył [ZDJĘCIA]

W początkowej fazie pożaru największe problemy strażakom sprawiał silny wiatr, który rozprzestrzeniał ogień oraz drzewa leżące na drogach, które blokowały dojazd na miejsce wozów strażackich.

Po kilku godzinach udało się opanować żywioł. W sumie ogień pochłonął 1,5 ha lasu. Z pożarem walczyło 12 jednostek straży pożarnej, samolot gaśniczy i leśnicy z Nadleśnictwa Browsk. Jeszcze we wtorek leśnicy będą pełnić dyżury, aby w razie ponownego pojawienia się ognia móc w porę zareagować.

Czytaj także: Puszcza Białowieska. Martwe drzewo przygniotło małego żubra. Zwierze nie przeżyło [ZDJĘCIA]

Z bagna wystawał tylko łeb, kark i grzbiet zwierzęcia. Jeleń bezskutecznie próbował wydostać się pokonując błotną przeszkodę, jednak każda próba kończyła się niepowodzeniem. Racice nie znajdowały twardego gruntu. Akcja zakończyła się powodzeniem.WIDEO: