Retro Rajd z Duchem Puszczy w Sokółce. Uczestnicy będą wspierać chorą dziewczynkę

2019-09-11 10:41 jch,inf.prasowa
Retro Rajd z Duchem Puszczy w Sokółce. Uczestnicy będą wspierać chorą dziewczynkę
Autor: archiwum prywatne/mat. organizatora Retro Rajd z Duchem Puszczy w Sokółce. Uczestnicy będą wspierać chorą dziewczynkę

FBI, Sorrow, Retro, Paweł Małaszyński - to tylko niektórzy z artystów, którzy pojawią się w Sokółce, w ostatni sobotę lata, czyli 21 września. Wszystko na rzecz chorej dziewczynki, 13-miesięcznej Uli Wałachowskiej. Radio ESKA jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Dziewczynka cierpi w wyniku komplikacji okołoporodowych. Właściwie miała już nie żyć. Zresztą kilka razy w trakcie jej krótkiego życia lekarze stawiali na niej przysłowiowy krzyżyk. Cztery razy była reanimowana.

Natalia, jej mama, wybierała jej sukieneczki do trumienki. Ale Ula jest silna i bardzo chce żyć. Przez dziesięć pierwszych miesięcy życia dziewczynka nie oddychała sama. Potem przeszła sepsę i choć jej stan w ostatnich tygodniach określany był jako krytyczny, ona z dnia na dzień wraca do zdrowia. Ale żeby jej życie nie było uzależnione od innych, potrzebna jest rehabilitacja. A ta jest bardzo kosztowna.

To właśnie dlatego kilkoro przyjaciół postanowiło pomóc jej rodzicom. Efektem ich współpracy jest Retro Rajd z Duchem Puszczy. Zanim jednak z Sokółki wyruszy kolumna klasycznych pojazdów, na scenie w centrum Sokółki wystąpi wielu artystów. W trakcie koncertów zaplanowano mnóstwo atrakcji dla gości.

Będzie można zdobyć gadżety i koszulki z duchem puszczy i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Wśród nich między innymi jest kosiarka do trawy warta 900 zł. Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na rehabilitację Uli. Podobnie jak wpisowe z rajdu. Wciąż można wziąć w nim udział. Wystarczy mieć klasyczne auto lub inny pojazd.

Szczegóły tego eventu dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku pod hasłem Retro Rajd z Duchem Puszczy