Szukał go Interpol! Niebezpieczny Rosjanin zatrzymany na Podlasiu

2020-02-14 7:54 vera
Szukał go Interpol! Niebezpieczny Rosjanin zatrzymany na Podlasiu
Autor: Straż Graniczna Szukał go Interpol! Niebezpieczny Rosjanin zatrzymany na Podlasiu

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Augustowie autobus do kontroli, którym jechali podróżni z Rygi na Łotwie. Okazało się, że jeden z mężczyzn znajdujących się w autokarze jest poszukiwany przez Interpol tzw. czerwoną notą.

Działo się to w środę 12 lutego w Augustowie. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli autobus rejsowy relacji Ryga-Bonn. W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych okazało się, że jeden z podróżnych figuruje w bazie Interpolu jako poszukiwany czerwoną notą.

- Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą - informuje rzecznik prasowy podlaskiej Straży Granicznej.

Władze Rosji ścigają mężczyznę od stycznia tego roku, w związku z oszustwami na szeroką skalę. Rosjaninowi grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

- Zgodnie z procedurą 31-letni cudzoziemiec został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom policji w Augustowie - dodaje rzecznik PoSG.

Zobacz WIDEO: Bimbru nie będzie! Akcja KAS pod Białymstokiem