Jak przebiegają prace?

Budowa nowego torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-07-23 13:57

Trwa budowa nowego torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy. W związku z inwestycją, od kilku miesięcy ul. Perłową nie kursują tramwaje, a na ul. Toruńskiej wprowadzone zostały zmiany w ruchu. Nowe torowisko ma zostać udostępnione do ruchu na początku 2023 roku.

Budowa nowego torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy

8 stycznia 2022 r. rozpoczęły się prace przy przebudowie torowiska wzdłuż ul. Perłowej w Bydgoszczy. Remont torowiska jest częścią największej miejskiej inwestycji realizowanej obecnie w Bydgoszczy. Zadanie jest połączone wraz z budową dwóch przepraw mostowych, które powstają w w sąsiedztwie mostu Kazimierza Wielkiego.

Zobacz także: Trwa budowa nowych mostów nad Brdą w Bydgoszczy. Jak przebiegają prace? [ZDJĘCIA, WIDEO]

W ramach inwestycji wykonawca zmodernizuje ok. 600-metrowy odcinek torowiska przy ul. Perłowej biegnący w kierunku węzła Szarych Szeregów. Wymieniona zostanie jego podbudowa, tory i słupy trakcyjne.

Budowa nowego torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy

Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ul. Perłowej z ul. Toruńską. Wokół niego powstaną nowe chodniki, infrastruktura rowerowa i energooszczędne oświetlenie. Zmodernizowane zostaną także perony przystankowe. Ulica Toruńska na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Perłowej zyska nową konstrukcję jezdni oraz nawierzchnię. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną również odcinki osiedlowych ulic przyległych do węzła (m.in. część ul. Perłowej).

Budowa torowiska wzdłuż ulicy Perłowej ma zostać ukończona do końca sierpnia 2022 r. 

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?