Zaglądamy na plac budowy

Trwa budowa nowych mostów nad Brdą w Bydgoszczy. Jak przebiegają prace? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-07-21 14:23

Intensywne prace trwają przy budowie nowych mostów nad Brdą tuż przy moście Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest to obecnie największa miejska inwestycja realizowana w Bydgoszczy. Zobacz, jak obecnie wygląda plac budowy.

Budowa dwóch nowych mostów nad Brdą rozpoczęła się na początku lipa 2021 r. Wykonawcą inwestycji jest spółka Trakcja. Most tramwajowy będzie miał 255 metrów długości i będzie nieco dłuższy niż przeprawa samochodowa po wschodniej stronie, która liczy 253 metry.

Zobacz: Tak wygląda budowa trasy S5 pod Bydgoszczą. Koniec prac coraz bliżej [WIDEO]

Trwa budowa nowych mostów Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

W ramach inwestycji powstaną dwie przeprawy tramwajowe, które będą się znajdowały tuż obok mostu Kazimierza Wielkiego. Inwestycja połączona jest z przebudową torowiska na ul. Perłowej.

Całe zadanie będzie kosztowało 154 mln zł, z czego 48 mln zł wynosi unijne dofinansowanie. Jednak spółka Trakcja chce więcej pieniędzy na realizację inwestycji. Jest to spowodowane m.in. wojną na Ukrainie i wzrostem cen stali oraz wielu materiałów budowlanych.

Dzięki wybudowaniu dwóch przepraw mostowych nad Brdą, dojazd z Górnego Tarasu Bydgoszczy na ul. Fordońską ma zostać skrócony o około 10 minut.

Zakończenie inwestycji planowane jest jesienią 2023 roku.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?