Egzamin ósmoklasisty 2021: Co będzie na egzaminie z angielskiego? Sprawdź pewniaki z języka angielskiego [27.05.2021]

2021-05-26 22:23
Egzamin ósmoklasisty 2021: Co będzie na egzaminie z angielskiego? Sprawdź pewniaki z języka angielskiego [27.05.2021]
Autor: Shutterstock Egzamin ósmoklasisty 2021: Co będzie na egzaminie z angielskiego? Sprawdź pewniaki z języka angielskiego [27.05.2021] / Zdjęcie poglądowe

Egzamin ósmoklasisty 2021: pewniaki z angielskiego. Uczniowie chcieliby wiedzieć, co będzie na egzaminie z języka angielskiego. W internecie pojawia się mnóstwo rzekomych przecieków z angielskiego. Czy można im ufać? W czwartek (27.05.2021) rozpocznie się najważniejszy dla ósmoklasisty sprawdzian z angielskiego. Na portalu se.pl przenalizujemy dla was cenne materiały, związane z egzaminem ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2021: Co będzie na egzaminie z angielskiego?
  2. Egzamin ósmoklasisty 2021, język angielski. Pewniaki na egzamin
  3. Egzamin ósmoklasisty 2021 z angielskiego. Oszuści oferują "pewniaki"

Egzamin ósmoklasisty 2021: Co będzie na egzaminie z angielskiego?

Egzamin ósmoklasisty 2021: język angielski. Relacja na żywo w materiale: Egzamin ósmoklasisty 2021: Język angielski. Tutaj znajdziesz arkusze CKE i odpowiedzi [RELACJA NA ŻYWO]W czwartek (27.05.2021) trzeci dzień egzaminów, czyli starcie uczniów z językiem nowożytnym. Najbardziej popularnym jest od lat język angielski. W tym roku w przypadku angielskiego będzie obowiązywał poziom A2/A2+. Co będzie na egzaminie z języka angielskiego? To pytanie w ostatnich dniach regularnie cisnęło się na usta zdającym. Jeśli chodzi o ten przedmiot nasza rada nie różni się bardzo od polskiego czy matematyki - warto opierać się na oficjalnych, sprawdzonych źródłach! Zapoznajcie się z arkuszami CKE, które umieszczamy w galerii zdjęć. Pod nią dalszy ciąg materiału.

Sprawdź też: QUIZ. Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka angielskiego: 7/10 to obowiązek! Sprawdź się przed egzaminem

Egzamin ósmoklasisty 2021, język angielski. Pewniaki na egzamin

W internecie nie brakuje takich, którzy przekonują, że mają pewniaki na egzamin z angielskiego. Jedno jest pewne - nikt nie powinien mieć dostępu do arkuszy CKE przed rozpoczęciem testu. Niemniej jednak przydatne będą oficjalne materiały z ostatnich miesięcy/lat. Zadania będą miały podobny charakter. Na ich rozwiązanie będziecie mieli 90 minut. Co na pewno pojawi się na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego? Rzućmy okiem:

  • Zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu. W ramach tych zadań do odsłuchania będą krótkie teksty (odtwarzane dwukrotnie), na podstawie których będzie trzeba rozwiązać zadania otwarte. Nie zdziwcie się, jeśli cześć z zadań opartych będzie na materiale ikonograficznym.
  • Zadania sprawdzające umiejętność reagowania, w ramach których również mogą być odtwarzane wypowiedzi.
  • Rozumienie tekstów pisanych - tutaj czekają zadania oparte na gotowych tekstach, mogą pojawić się też obrazki. Pojawią się tu zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.
  • Sprawdzian znajomości gramatyki i słownictwa na podstawie pojedynczych zdań lub krótkich tekstów, bądź obrazków
  • Wypowiedź pisemna - na zakończenie egzaminu ósmoklasisty z jęz. angielskiego do napisania będzie krótki tekst do 120 wyrazów. W poleceniu, które napisane będzie w języku polskim, podany będzie początek wypowiedzi wraz z trzema podpunktami, które trzeba będzie rozwinąć.

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2021: Język angielski. To trzeba umieć, żeby zdać! [szczegóły na egzamin z angielskiego 27.05.21 r.]

Egzamin ósmoklasisty 2021 z angielskiego. Oszuści oferują "pewniaki"

Podobnie jak w przypadku egzaminów ósmoklasisty z polskiego i matematyki, oszuści będą próbowali wyłudzić pieniądze od tych, którzy szukają przecieków i pewniaków przed egzaminem. Ostrzegamy - nie warto ufać nieznanym źródłom! Nierzadko przesyłają oni zainfekowane pliki, a niekiedy chcą najzwyczajniej w świecie konkretnej kwoty za rzekome bezcenne materiały. Lepiej przejrzeć arkusze sprzed lat i zawierzyć nauczycielom czy korepetytorom. Na portalu se.pl codziennie będziemy wam przekazywać rzetelne informacje, komentarze, arkusze, pytania i odpowiedzi z egzaminu. Zostańcie z nami!

Egzamin ósmoklasisty 2021:

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE