Egzamin ósmoklasisty 2022. Pewniaki na matematykę. To bezdyskusyjnie musisz umieć!

2022-05-21 10:35
Egzamin ósmoklasisty
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki już w środę 25 maja. Równo o 9.00 ósmoklasiści zaczną starcie z królową nauk, która - od lat - skutecznie spędza sen z powiek. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z matematyki? Tu zawsze przydają się pewniaki egzaminacyjne, czyli rodzaj zadań, które cyklicznie powtarzają się na egzaminach. Przygotowaliśmy takie pewniaki z matematyki specjalnie dla Was. Sprawdźcie!

Egzamin ósmoklasisty 2022: matematyka

Egzamin ósmoklasisty 2022 to w istocie trzy osobne egzaminy: z języka polskiego (24.05), matematyki (25.05) i języka obcego nowożytnego (26.05). My zajmujemy się tym drugim, matematyką, bo to właśnie ten przedmiot zwykł spędzać sen z powiek uczniów. Pewniaki na matematykę. Z czego się przygotować? Co trzeba umieć na pewno, by bez większego problemu zdać egzamin z matematyki? Posiłkując się listą CKE przygotowaliśmy listę.

Egzamin ósmoklasisty: zagadnienia z matematyki. Pewniaki egzaminacyjne 2022

W przypadku matematyki, schemat zadań na egzaminach się powtarza. Zmieniają się tylko liczby i "bohaterowie" poleceń - ich background. Jeśli nauczymy się powtarzalnego schematu, jest duże prawdopodobieństwo, że na egzaminie poradzimy sobie bez większych problemów, niemal "na pamięć".

Nie przegap: Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie liczą na PRZECIEKI z matematyki. To będzie na egzaminie!

W tym celu warto zerknąć na zadania, które pojawiły się na egzaminie z matematyki rok temu i powiązać je z typowymi zagadnieniami CKE. Poniżej znajdziecie arkusz z 2021 roku, a pod galerią najważniejsze zagadnienia na bieżący rok.

Lista zagadnień na egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022

  • Liczby naturalne - działania na liczbach naturalnych,
  • Liczby całkowite,
  • Ułamki zwykłe i dziesiętne - działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych,
  • Równania z jedną niewiadomą,
  • Działania na potęgach,
  • Działania na pierwiastkach,
  • Wyrażenia algebraiczne i ich przekształcenia,
  • Elementy rachunku prawdopodobieństwa,
  • Proste, odcinki, kąty,
  • Kąty, wielokąty, koła, okręgi - rozpoznawanie, obliczanie obwodu, pola, miar kątów.

To warto wiedzieć: Ściągi na egzamin ósmoklasisty 2022. Czy opłaca się je robić? Co grozi za ściąganie na egzaminie ósmoklasisty?

Sonda
Czy egzamin ósmoklasisty to dobry pomysł na sprawdzenie wiedzy ucznia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE