GKM Grudziądz postawił się pod ścianą. Frustrujący remis z Falubazem przy Hallera 4 [ZDJĘCIA]

2021-06-14 10:16

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz był uznawany za faworyta meczu z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. Przy Hallera 4 obejrzeliśmy prawdziwy thriller, ale na końcu cieszyli tylko przyjezdni. "Gołębie" mają problem. Ich utrzymanie w PGE Ekstralidze jest poważnie zagrożone. Kibice nie ukrywają rozczarowania w mediach społecznościowych.

GKM Grudziądz postawił się pod ścianą. Frustrujący remis z Falubazem przy Hallera 4 [ZDJĘCIA]

Wiadomo było, że to spotkanie ma ogromny ciężar gatunkowy. ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz i Marwis.pl Falubaz Zielona Góra desperacko walczą o uniknięcie degradacji. Podopieczni Janusza Ślączki dobrze zaczęli niedzielny mecz z "Myszami". Po 5 biegach prowadzili już 19;11. Biorąc pod uwagę fakt, iż w pierwszym meczu było 51:39 na korzyść niedzielnych gości, "Gołębie" zaczęły marzyć o punkcie bonusowym. Tymczasem spotkał ich zimny prysznic. Okazało się, że fenomenalny po raz pierwszy w tym sezonie Matej Zagar, szybki Patryk Dudek oraz skuteczny Piotr Protasiewicz są w stanie skutecznie rywalizować z liderami GKM-u. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Apator - GKM: Anioły rozgromiły grudziądzan! Fruwający Robert Lambert [RELACJA, ZDJĘCIA]

W zasadzie tylko o trzech zawodnikach GKM-u można powiedzieć, że nie zawiedli. Skuteczny jak zwykle był Nicki Pedersen, swoje zrobili Przemysław Pawlicki i Kenneth Bjerre, choć ten ostatni zawalił ostatni bieg. Przed wyścigami nominowanymi było 39:39 i temperatura na stadionie doszła do poziomu wrzenia. W przedostatniej gonitwie dnia Pawlicki zdefektował po kontakcie z maszyną Protasiewicza i sędzia słusznie przerwał wyścig. W powtórce kapitan grudziądzan zdążył na start w ostatniej sekundzie i... wygrał powtórkę! Błąd popełnił jednak nierówny tego dnia Paweł Miesiąc i spadł na ostatnią pozycję. 42:42 przed finałem. 

Tam również powtórka, tym razem po upadku w pierwszym łuku Mateja Zagara. W drugiej odsłonie po starcie prowadzili goście, ale Nicki Pedersen przedarł się na prowadzenie. Przy zerze Kennetha Bjerre to oznaczało remis, z którego mogli cieszyć się tylko goście. GKM ma zaledwie 4 punkty w tabeli i jest ostatni. eWinner Apator Toruń i Marwis.pl Falubaz Zielona Góra mają "oczko więcej". Dodatkowo w Grudziądzu zdają sobie sprawę, że przed nimi bardzo trudny  terminarz. Z domowych spotkań pozostała tylko konfrontacja z Aniołami, które wygrały z nimi na Motoarenie 55:35 i są o krok od bonusa. Na stadion przy Hallera przyjedzie jeszcze Eltrox Włókniarz Częstochowa, który będzie faworytem pojedynku. Do tego dochodzą arcytrudne wyjazdy do Leszna, Lublina i Gorzowa. W komentarzach pod postem GKM-u o meczu frustracji nie kryją kibice. Niektórzy piszą wprost o "koncertowo spie**** sezonie"

- Nie chcę mówić teraz o spadku. Nie dopuszczamy do siebie takich myśli. Jestem sportowcem, więc wierzę do końca. Trzeba dalej pracować - mówił Przemysław Pawlicki przed kamerami nSport+.

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - 45

9. Przemysław Pawlicki - 9+1 (3,2,d,1*,3)

10. Roman Lachbaum - ns

11. Paweł Miesiąc - 5+1 (2*,1,w,2,0)

12. Kenneth Bjerre - 8 (1,3,2,2,0)

13. Nicki Pedersen - 14 (3,3,2,3,3)

14. Denis Zieliński - 2 (1,1,0)

15. Mateusz Bartkowiak - 3 (2,0,1)

16. Norbert Krakowiak - 4+1 (2,1*,1,d)

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - 45

  1. Mateusz Tonder - 0 (0,-,-,0)
  2. Piotr Protasiewicz - 10 (0,2,3,3,2)
  3. Max Fricke - 4+1 (1,0,1,1,1*)
  4. Matej Zagar - 14+2 (3,2,3,2*,3,1*)
  5. Patryk Dudek - 13+1 (2,1*,3,3,2,2)
  6. Fabian Ragus - 4 (3,w,0,1)
  7. Nile Tufft - 0 (w,-,ns)
  8. Damian Pawliczak - ns
Miała 3 promile. Wjechała z impetem w budynek na rynku w Grudziądzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE