Gorzów: Biurowiec skarbówki ma powstać przy Wale Okrężnym

2020-09-20 17:16 Kły
gorzów skarbówka1
Autor: TogaH W tych okolicach pojawi się biurowiec.

Miasto i Krajowa Administracja Skarbowa doszły do porozumienia. Jest działka, są plany. Najpierw potrzebny jest projekt obiektu. Prace miałyby ruszyć w 2022 roku, a budowa zakończyć kilka lat póżniej.

Urząd Skarbowy aktualnie mieści się przy ul.Jagiellończyka obok Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, poczty oraz sanepidu wojewódzkiego. Budynek ma swoje lata.

Dyrekcja Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze ogłosiła konkurs na koncepcję i projekt budowy nowych obiektów w Gorzowie. Urzędnicy zaproponowali teren za Wartą, gdzie kiedyś miał powstać magistrat. 

- Budowa urzędu Krajowej Administracji Samorządowej na Zawarciu przy Wale Okrężnym to kolejny ważny impuls rozwojowy na rzecz tej części miasta, na poszerzenie jej  możliwości inwestycyjnych - uważa Wiesław Ciepiela z gorzowskiego ratusza.

gorzów skarbówka2
Autor: TogaH Nowa siedziba ma być przy byłym GDK-a.

Obiekt ma mieć 8,5 tysiąca metrów kwadratowych, przestrzeń i nowoczesność. Ma pomieścić pracowników skarbówki oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego czyli w  sumie 350 osób.

Pierwsze prace miałyby ruszyć w 2022 roku, a zakończyć się w 2025 roku. Koszt inwestycji 60 milionów złotych. Przypomnijmy- o nową siedzibę w Gorzowie zabiegał zielonogórski oddział KAS. Trwało to kilka lat.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE