Gorzów: Biurowiec skarbówki ma powstać przy Wale Okrężnym

2020-09-20 17:16 Kły
gorzów skarbówka1
Autor: TogaH W tych okolicach pojawi się biurowiec.

Miasto i Krajowa Administracja Skarbowa doszły do porozumienia. Jest działka, są plany. Najpierw potrzebny jest projekt obiektu. Prace miałyby ruszyć w 2022 roku, a budowa zakończyć kilka lat póżniej.

Urząd Skarbowy aktualnie mieści się przy ul.Jagiellończyka obok Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, poczty oraz sanepidu wojewódzkiego. Budynek ma swoje lata.

Dyrekcja Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze ogłosiła konkurs na koncepcję i projekt budowy nowych obiektów w Gorzowie. Urzędnicy zaproponowali teren za Wartą, gdzie kiedyś miał powstać magistrat. 

- Budowa urzędu Krajowej Administracji Samorządowej na Zawarciu przy Wale Okrężnym to kolejny ważny impuls rozwojowy na rzecz tej części miasta, na poszerzenie jej  możliwości inwestycyjnych - uważa Wiesław Ciepiela z gorzowskiego ratusza.

gorzów skarbówka2
Autor: TogaH Nowa siedziba ma być przy byłym GDK-a.

Obiekt ma mieć 8,5 tysiąca metrów kwadratowych, przestrzeń i nowoczesność. Ma pomieścić pracowników skarbówki oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego czyli w  sumie 350 osób.

Pierwsze prace miałyby ruszyć w 2022 roku, a zakończyć się w 2025 roku. Koszt inwestycji 60 milionów złotych. Przypomnijmy- o nową siedzibę w Gorzowie zabiegał zielonogórski oddział KAS. Trwało to kilka lat.