Gorzów: Wycinka drzew coraz bliżej. Są firmy zainteresowane zadaniem

2020-09-17 15:59 em
gorzów park koper1
Autor: Fragles Park Kopernika. Tam także będzie wycinka.

Cztery firmy wzięły udział w przetargu na wykonawce wycinki drzew planowanej przez Urząd Miasta. Jeżeli magistrat wybierze wykonawcę - a jest na to duża szansa - prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach. Przypomnijmy: "pod topór" pójdzie ponad 400 drzew.

Na wycinkę magistrat przeznaczył niecałe 150 tysięcy złotych. Trzy firmy zaproponowały niższe ceny - najtańsza to niecałe 100 tysięcy złotych.

Jeżeli nie będzie innych przeszkód jeden z oferentów już niedługo rozpocznie pracę. Wycinka ma się zakończyć w grudniu. Drewno trafi do placówek oświatowych, które wykorzystają je na opał.

Gorzów drzewa
Autor: kłw Sporo drzew zostanie wyciętych w parku Słowiańskim.

Przypomnijmy: Urząd Miasta zaplanował usunięcie usychających drzew na terenie całego Gorzowa m.in. w parkach. Najwięcej - bo ponad 160 - w Słowiańskim, ale jak podkreślają urzędnicy, drzewa znajdują się w kilkunastu punktach.

Urząd zapewnia, że uzyskano wszystkie potrzebne zgody na wycinkę wyznaczonych drzew. Urzędnicy dodają, że trwają nasadzenia nowych w pobliżu miejsc, w których będzie dokonana wycinka. Już posadzono 320 drzew i będą kolejne.