ZARAŻENI koronawirusem z Jordanowa trafili do Gorzowa

2020-07-10 14:53 Kły
gorzów szpital wal
Autor: materiały szpitala Gorzów W szpitalu przy Walczaka przebywa coraz więcej chorych.

W Lubuskiem mamy pierwsze ognisko COVID-19. To osoby z Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie. W sumie zakażonych jest 29 osób. Sanepid izolacją objął także rodziny medyków pracujących w placówce.

W piątkowy poranek (10.07) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 pozytywnych przypadkach w województwie lubuskim. To dobowy rekord od początku pandemii. Jedna osoba pochodzi z powiatu międzyrzeckiego oraz ze wschowskiego, ale aż 23 pozytywne wyniki mieli mieszkańcy powiatu świebodzińskiego.

- Są to podopieczni i pracownicy DPS-u, w którym wcześniej było już kilka przypadków koronawirusa. Ich stan jest ogólnie dobry. W sumie zarażonych jest 20 pracowników i 9 pacjentów – informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody lubuskiego.

Pensjonariusze – jak dodaje rzecznik- przetransportowani zostali do szpitala zakaźnego w Gorzowie, z kolei opiekunowie pozostają w izolacji domowej. Kwarantanną objęte zostały także rodziny medyków. W sumie w Lubuskiem mamy potwierdzonych 180 przypadków COVID-19.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.