Dzieci zdemolowały cztery pociągi. Pół miliona zł strat. Kto za to zapłaci?

i

Autor: AW / Super Express zdjęcie ilustracyjne

Masakra

Dzieci zdemolowały cztery pociągi. Pół miliona zł strat. Kto za to zapłaci?

2023-06-22 10:14

Cztery pociągi stojące na bocznicy w Lesznie zostały zdemolowane. Straty wyniosły około pół miliona złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcami są... dzieci. Dwójkę chłopców w wieku 12 i 14 lat czekają teraz poważne kłopoty.

Składy, którymi zajęli się 12-latek i 14-latek stały na bocznicy, czekały na wykonanie bieżących napraw. Zniszczenia spowodowano w poniedziałek, 19 czerwca. Dwa dni później, w środę, 19 czerwca lokalne media poinformowały o ustaleniu sprawców.

Według ustaleń policji chłopcy zdołali zniszczyć szereg elementów wyposażenia pociągów, w tym reflektory i szyby. Wewnątrz wagonów odpalono również gaśnice. Straty szacowane są na około pół miliona złotych.

Rzeczniczka poznańskiego oddziału spółki Polregio Justyna Grzesik powiedziała w środę na antenie Radia Poznań, że zniszczone składy były odstawione do wykonania bieżących napraw.

- Teraz potrwają one dłużej. - mówi Justyna Grzesik. - Musimy zamówić dodatkowe usługi i elementy, aby te pojazdy mogły uzyskać świadectwo sprawności technicznej. Jest to bardzo duże utrudnienie.

Chłopcy zostali przesłuchani w obecności rodziców. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich.

Sonda
Czy kary za wandalizm powinny być bardziej surowe?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem