Leśny horror 79-latka. Musiał przedzierać się przez bagna

2021-05-04 11:46 Ewa Ruszkiewicz LP

To musiał być koszmar! 79-letni mężczyzna zagubił się w lesie na południu Wielkopolski i zziębnięty i wystraszony przedzierał się przez mokradła. Nietypowa i niebezpieczna przygoda miała miejsce w Nadleśnictwie Przedborów. Z pomocą zagubionemu seniorowi pośpieszył leśniczy, który przypadkowo się na niego natknął. Wycieńczony mężczyzna trafił do szpitala.

Wybrał się do lasu na spacer, ale nie spodziewał się, że jego wędrówka tak się zakończy. 79-latek spod Wrocławia zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do swojego samochodu.

Był kompletnie zmęczony i  przemarznięty. Pogoda nie dopisywała, a mężczyzna był tak zdeterminowany, żeby wrócić do auta, że przemierzał bagniste tereny i do końca nie odpuścił. Miał dużo szczęścia, ponieważ natknął się na osobę, która zna ten teren. - Pomocy udzielił mu leśniczy - mówi Joanna Oleszyńska-Niżniowska, rzeczniczka prasowa Nadleśnictwa Przedborów. Leśniczy nie czekając na nic, od razu wezwał pogotowie. 79-latek był mokry, wychłodzony. Jakby tego było mało kontakt z nim był utrudniony ze względu na jego stan.

- Nadal nie wiadomo, w jakim celu mężczyzna przyjechał tu z okolic Wrocławia. Był w kiepskim stanie, ponieważ wędrował w trudnych warunkach. Obecnie ma się dobrze. Samochód również się znalazł, dzięki internatom -  informuje rzeczniczka prasowa Nadleśnictwa Przedborów, Joanna Oleszyńska-Niżniowska.

Na szczęście senior jest już bezpieczny.

Beata Kozidrak kręci z Łukaszem Simlatem