Gniezno: Urządzili dzieciom piekło! Są już za kratkami

2021-05-04 10:03 Ewa Ruszkiewicz LP
Areszt za znęcanie się nad dziećmi
Autor: KPP Gniezno Areszt za znęcanie się nad dziećmi

Policjanci z Gniezna (woj.wielkopolskie) zostali wezwani do domowej awantury. Na szczęście zauważyli, że kłótnie dorosłych to jednak nie wszystko. Okazało się, że w niebezpieczeństwie było życie dzieci: 15-miesięcznego i 7-letniego.

Policjanci szybko zauważyli, że starsze dziecko ma ma obrażenia ciała – otarcia naskórka na twarzy. - Podczas interwencji została wdrożona procedura Niebieskiej Karty - informuje Anna Osińska z policji w Gnieźnie. Zapadła decyzja o odebraniu dzieci i przekazaniu ich pod opiekę członkom rodziny.

Badanie przeprowadzone przez policjantów u 32-letniej matki dzieci wykazało 2,5 promila, z kolei u 49-latka 1,6 promila alkoholu.

To był jednak dopiero początek śledztwa. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. - Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite - mówi Osińska.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna odpowiedzą za to, co robili dzieciom. Usłyszeli zarzutu znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek. - Sąd w dniu 29 kwietnia 2021 roku przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla obojga na okres trzech miesięcy - informuje Anna Osińska.

Obecnie decyzją Sądu Rodzinnego młodsze dziecko przebywa na obserwacji w szpitalu, z kolei starsze dziecko przebywa pod opieką członka rodziny. Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad dzieckiem grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Reakcja lekarza na ból drugiego człowieka w Drawsku Pomorskim
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE