Pędziła na złamanie karku. Dostała nie tylko mandat

2021-04-21 12:44 LP Ewa Ruszkiewicz
Grupa Speed
Autor: Policja Grupa Speed

Jazda niczym w „Szybkich i wściekłych” nadal cieszy się popularnością na polskich drogach. Nie inaczej prowadziła 21-latka z Kalisza. Z prędkością 157 km/h (w deszczu) pędziła swoim peugeotem w terenie zabudowanym. Tak jak szybko jechała, tak szybko wpadła w ręce grupy Speed z Ostrowa Wielkopolskiego.

- Kobieta wykazała się brakiem wyobraźni i brawurą, tym bardziej że warunki atmosferyczne były bardzo niesprzyjające. Kierująca straciła prawo jazdy, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych. Została też ukarana 500 złotowym mandatem.- informuje KPP Ostrów Wlkp.

Grupa Speed po raz pierwszy powstała w 2018 roku w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie. Szybko okazało się, że takie grupy są potrzebne w całym kraju. Ich główny cel to walka z  niebezpiecznymi, brawurowymi zachowaniami na  drodze. Co ważne - policjanci z grupy Speed jeżdżą szybkimi samochodami i dogonią największego drogowego pirata.

- Apelujemy do kierowców, by unikali ryzykownych zachowań i pamiętali, że pośpiech jest złym doradcą. Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że jako uczestnicy ruchu odpowiadamy za bezpieczeństwo nie tylko własne ale także tych osób, które z nami podróżują bądź korzystają z tych samych dróg co my – dodają policjanci.

Gnała 133 km/h w terenie zabudowanym. 65-latkę zatrzymali policjanci z grupy "SPEED"