Wybory 2020. Tutaj Duda znów ZMIAŻDŻYŁ Trzaskowskiego. Nie było niespodzianki!

2020-07-13 13:12 Ewa Ruszkiewicz
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Autor: SUPER EXPRESS (2) Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Mimo że w całej Wielkopolsce zdecydowanie w drugiej turze wygrał Rafał Trzaskowski, to są jednak miejsca na mapie, gdzie to Andrzej Duda cieszy się bezapelacyjnym poparciem. We wschodniej części Wielkopolski urzędujący prezydent nie musiał martwić się o poparcie. Jak pokazały wczorajsze wybory - wciąż może liczyć tu na bardzo wysoki wynik. O jakie miejsce na mapie chodzi? O Wierzbinek.

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza w tej gminie w pierwszej turze Andrzej Duda zdobył 76,27 % poparcia, z bardzo wysoką przewagą nad Rafałem Trzaskowskim i Szymonem Hołownią.  W drugiej jego wynik był jeszcze lepszy. Prezydent Duda zdobył tam aż… 84 procent poparcia.

Rafał Trzaskowski komentuje sondażowe wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Taki wyniku tutaj w ogóle nikogo nie dziwi. Od lat i w sondażach, i potem w wyborach jest to bastion PiS w Wielkopolsce. To między innymi tutaj przyjechał w ostatniom dniu kampanii przed pierwszą turą wyborów Andrzej Duda. Spotkał się z mieszkańcami gminy przed przedszkolem, odwiedził też lokalną piekarnię. To tutaj prezydent Duda powiedział: - W najbliższych latach musi być wzrost wynagrodzeń. Chciałbym, żeby pod koniec mojej drugiej kadencji Polak zarabiał przeciętnie 2 tys. euro. Wszyscy zgromadzeni bili mu głośne brawo.  - Wierzbinek ma w sobie symbol, takiej Polski, jakiej ja chcę – mówił na ostatniej kampanijnej prostej Andrzej Duda.