Wybory 2020. Suchy Las znów nie zawiódł! Po raz kolejny z najwyższą frekwencją w Wielkopolsce

2020-07-13 11:32 Ewa Ruszkiewicz

Najwyższa frekwencja a przy okazji wygrana Rafała Trzaskowskiego? Takie rzeczy tylko w Suchym Lesie. Mieszkańcy gminy Suchy Las podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich zmobilizowali się tak bardzo, że głosowało aż 80 procent uprawnionych. W drugiej turze było jeszcze lepiej! Do urn poszło 82,38 procent wyborców!

Dzięki pospolitemu wyborczemu ruszeniu gmina Suchy Las w pierwszej turze wygrała w Wielkopolsce konkurs „Bitwa o wozy”. Jak mówi wicewójt mieszkańcy od lat wykazują się dużą świadomością obywatelską i tłumnie chodzą do urn wyborczych. Suchy Las to też od dawna bastion Platformy Obywatelskiej. Ponad połowa osób z 80 procent, które poszły na wybory zagłosowała na Rafała Trzaskowskiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał w gminie Suchy Las 50,61 proc. głosów.

Reakcja w sztabie Rafała Trzaskowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Nasi mieszkańcy zawsze chętnie chodzą głosować. Praktycznie zawsze cieszymy się z dużej frekwencji - mówi Super Expressowi Marcin Buliński, zastępca wójta Suchego Lasu. Gmina jest typową sypialnią Poznania i wielu jej mieszkańców pracuje właśnie w stolicy Wielkopolski. - Mają dużą świadomość demokracji - podsumowuje Buliński i podkreśla, że w ostatnich wyborach do parlamentu również gmina Suchy Las miała pierwsze miejsce frekwencyjne w Wielkopolsce. Za wysoką frekwencję w pierwszej turze gmina otrzyma od metropolii poznańskiej między innymi sfinansowanie wybranej inwestycji do 20 tysięcy złotych. Włodarze gminy zdecydowali, że środki te przeznaczą na łąkę kwietną przy węźle przesiadkowym na osiedlu Grzybowym.

W drugiej turze w Suchym Lesie wygrał bezapelacyjnie Rafał Trzaskowski - zdobył 75,5 proc. głosów. W całej Wielkopolsce w drugiej turze wyborów prezydenckich wzięło udział 69,25 procent uprawnionych do głosowania. To piąte miejsce w kraju pod względem frekwencji.