Szokująca pomyłka w kieleckim szpitalu. Skremowano niewłaściwe zwłoki!

i

Autor: Shutterstock Szokująca pomyłka w kieleckim szpitalu. Skremowano niewłaściwe zwłoki!

Przerażające

Szokująca pomyłka w kieleckim szpitalu. Skremowano niewłaściwe zwłoki!

2023-10-03 18:15

W głowie się nie mieści! W Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra doszło do zatrważającej pomyłki, przez którą do kremacji wydano niewłaściwe zwłoki! Ciało zmarłej pacjentki miało zostać zabrane ze szpitala wbrew woli rodziny i spopielone. Szokującą sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

Pomyłka w szpitalu. Skremowano nie te zwłoki

O zdarzeniu poinformowało we wtorek, 3 października, "Echo Dnia". Bulwersująca sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina zmarłej kobiety zgłosiła się na okazanie zwłok w umówionym wcześniej zakładzie pogrzebowym. Szybko jednak okazało się, że szpital wydał zwłoki innemu zakładowi, który już je skremował!

Mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, potwierdziła, że w miniony piątek (29 września) śledczy otrzymali zawiadomienie, z którego treści wynikało, że podczas wydawania ciał do kremacji doszło do pomyłki.

"Prowadzimy w sprawie czynności polegające m.in. na przesłuchiwaniu świadków, a także zabezpieczamy materiał dowodowy" - przekazała policjantka.

Szpital wyjaśnia

Wewnętrzną procedurę wyjaśniającą wszczął również Szpital Kielecki im. św. Aleksandra. "Pozostajemy do dyspozycji Rodziny zmarłej Pacjentki oraz właściwych organów" - podkreślono w oświadczeniu przesłanym do mediów.

"Jednocześnie informujemy, że Szpital nie współpracuje z zakładem odpowiedzialnym za zdarzenie, a jego wstęp na teren Szpitala miał miejsce wyłącznie na żądanie rodziny zmarłego Pacjenta, którego zwłoki były przeznaczone do kremacji. Sprawa zostanie zgłoszona do Prokuratury celem wyjaśnienia działania zakładu pogrzebowego" - przekazała placówka.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany