Nauka zdalna

i

Autor: Justyna Świderska To był wyjątkowy i trudny rok szkolny, pełen wyzwań dla uczniów, nauczycieli i rodziców

Koszalin: Od wtorku nauka hybrydowa. Sprawdź, w których szkołach

2020-10-12 20:56

Wszystkie koszalińskie szkoły ponadpodstawowe, czyli cztery licea oraz pięć zawodówek i techników, od 13 października przechodzą na hybrydowy tryb nauczania. Całe klasy, a nawet roczniki będą uczyć się zdalnie, by w szkołach było mniej uczniów i tym samym było bezpieczniej w czasie, gdy szaleje koronawirus i Koszalin jest w czerwonej strefie.

- Decyzja została wydana przez wojewódzkiego i powiatowego inspektora sanitarnego po konsultacjach również dyrektorami szkół. Od 13 do 16 października wszystkie szkoły ponadpodstawowe pracują w systemie hybrydowym i niewykluczone, że ten czas zostanie wydłużony. Wiele zależy od tego, czy Koszalin nadal będzie w czerwonej strefie – powiedział na konferencji prasowej Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta Koszalina.

Przekazał, że w większości liceów to drugie klasy przejdą na zdalne nauczanie. Pierwszo- i trzecioklasiści będą mieć tradycyjne mieć lekcje. W szkołach zawodowych zamiennie część klas uczyć się ma stacjonarnie lub zdalnie. Ostateczne decyzje, co do wprowadzenia hybrydowego systemu nauczania należeć będzie do dyrektorów placówek. Koszalin jest wśród 32 powiatów i sześciu miast, w których od soboty obowiązuje czerwona strefa z najpoważniejszymi obostrzeniami wprowadzonymi w czasie pandemii koronawirusa.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Gowin się schował, a powinien przedstawić plan działań