Małopolska. W tych gminach jest najwięcej zaszczepionych. Zdecydowany zwycięzca

i

Autor: KitzD66/cc0/pixabay Kraków jest jedyną gminą w Małopolsce, w które odsetek zaszczepionych mieszkańców przekracza 60 proc.

Małopolska. W tych gminach jest najwięcej zaszczepionych. Zdecydowany zwycięzca

2021-09-23 8:08

Wiemy już, które małopolskie gminy otrzymają specjalne dotacje z budżetu samorządu wojewódzkiego. Jest to nagroda przyznawana w ramach konkursu "Małopolska ZAszczepiona!" promującego szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się wyłącznie gminy reprezentujące zachodnią część województwa. Zdecydowanym zwycięzcą konkursu jest miasto Kraków.

Samorząd województwa małopolskiego przygotował specjalne, wynoszące po 50 tys. zł dotacje dla dziesięciu gmin, które będą mogły się pochwalić najwyższym odsetkiem mieszkańców zaszczepionych na COVID-19. Konkurs "Małopolska ZAszczepiona!" właśnie został zakończony. Wśród zwycięzców znalazły się wyłącznie gminy zlokalizowane w zachodniej części województwa. Na czele zestawienia znalazło się miasto Kraków z wynikiem 63,2 proc. Stolica Małopolski jako jedyna gmina w województwie ma odsetek zaszczepionych mieszkańców przekraczający 60 proc. Wśród nagrodzonych jest aż sześć gmin z powiatu krakowskiego, dwie z powiatu oświęcimskiego (w tym miasto Oświęcim) oraz jedna z powiatu miechowskiego. Oto pierwsza dziesiątka rankingu:

  1. Kraków – 63,2%
  2. gmina Zielonki, p. krakowski – 59,4%
  3. gmina Michałowice, p. krakowski – 58,8%
  4. gmina Wielka Wieś, p. krakowski – 57,9%
  5. gmina Przeciszów, p. oświęcimski – 57,6%
  6. gmina Skała, p. krakowski – 57,0%
  7. gmina Zabierzów, p. krakowski – 56,6%
  8. Książ Wielki, p. miechowski – 56,2%
  9. gmina Mogilany, p. krakowski – 55,9%
  10. Oświęcim, p. oświęcimski – 55,8%

PRZECZYTAJ: Lekarze szyli odrąbaną tasakiem rękę 21-latka z Leżajska. Szczegóły operacji

ZOBACZ: Tatry. Obcokrajowcy utknęli w nocy na Orlej Perci. Znamy przyczynę

Sonda
Przyjąłbyś trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19 gdybyś miał taką możliwość?
Obciął dłoń maczetą 21-letniemu Maksymilianowi. Masakra w Leżajsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE