Myślenice: NIEBEZPIECZNA ZABAWA! Drifty i kulig za autem. Policja wkroczyła do akcji [WIDEO]

2021-01-21 11:08 ON
Niebezpieczne drifty i kuligi na parkingu
Autor: Policja Niebezpieczne drifty i kuligi na parkingu

W ubiegły piątek, 15 stycznia, tuż przed północą dyżurny myślenickiej komendy zauważył na miejskim monitoringu, że na jednym z parkingów myślenickiego Zarabia jeżdżą dwa pojazdy, ciągnąc kilka osób na sankach, czym stwarzają zagrożenie. Na miejsce skierowany został patrol, który wylegitymował uczestników tego zajścia.

NIEBEZPIECZNA ZABAWA! Drifty i kulig za autem. Policja wkroczyła do akcji [WIDEO]

Czytaj też: Przejęli POTĘŻNE ilości narkotyków! BRAWUROWA akcja krakowskich policjantów!

Kierowcom za takie zachowanie grozi do 500 złotych mandatu oraz pięć punktów karnych, sprawa może również trafić do sądu (tak będzie i w tym przypadku).

Czytaj też: Wykładowcy udają studentów, by złapać ściągających. Wydało się przez wpadkę profesora! Totalna kompromitacja

Należy przypomnieć, że sanki nie są przystosowane do szybkiej jazdy za samochodem. W razie hamowania nie da się skutecznie ich zatrzymać – uczestnicy kuligu mogą uderzyć w ciągnące je auto. Nad sankami trudno również zapanować na zakrętach i łukach. Nawet przy nieznacznie zbyt dużej prędkości auta, ciągnięte osoby wypadną z trasy. Na drodze publicznej mogą wpaść pod koła jadącego samochodu. Także wpadnięcie do rowu lub w drzewo może zakończyć się tragedią.

Czy w Krakowie wprowadzą bilety przystankowe?